ATP Madryt Open 2022: Hubert Hurkacz zagra z Novakiem Djokoviciem

0
191

Hubert Hurkacz marzy o pokonaniu Novaka Djokovica. Teraz będzie miał okazje tego dokonać w ćwierćfinale Madryt Open 2022.

Hubert Hurkacz vs Novak Djokovic : Szczegóły meczu

  • Turniej: Madryt Open 2022
  • Mecz: Hubert Hurkacz vs Novak Djokovic
  • Runda: ćwierćfinał
  • Data: 6 maja 2022
  • Miejsce: Madryt, Hiszpania
  • Powierzchnia: kort ziemny
  • Nagroda pieniężna: 169 650 € (796 835 zł)

Hubert Hurkacz vs Novak Djokovic: Zapowiedź meczu

Novak Djokovic. Źródło: Twitter

Novak Djokovic miał za sobą burzliwy rok w trasie, ponieważ jego pierwszy występ odbył się w Dubaju, gdzie dotarł do ćwierćfinału, zanim przegrał z Jirim Vesely. Następnie pojawił się na Monte Carlo Masters, ale odpadł z turnieju po przegranej z Alejandro Davidovich-Fokina, który ostatecznie zajął drugie miejsce. Następnie zagrał u siebie na Serbia Open i tam przedarł się do finału, ale przegrał w starciu z Andreyem Rublevem.

Jego podróż do Madrid Open rozpoczęła się dobrze od dominującego zwycięstwa nad Francuzem Gaelem Monfilsem, który wygrał 6-3, 6-2, aby dotrzeć do ostatniej 16. Jednak starcie 1/8 finału z Andym Murrayem, co było bardzo oczekiwane, nie wydarzyło się tak, jak Murray chciał, ponieważ tenisista musiał wycofać się z imprezy po przebyciu jakiejś choroby. Djokovic dostał walkowera i teraz zmierzy się z Hubertem Hurkaczem w bitwie ośmiu ostatnich graczy.

Z drugiej strony Hubert Hurkacz miał mieszaną wycieczkę na tournee, kiedy dotarł do półfinałów w Dubaju i Miami, ale nie udało mu się wygrać, ponieważ przegrał z obydwoma ostatecznymi zwycięzcami. Polski tenisista dotarł do ćwierćfinału na mistrzostwach Monte Carlo, ale przegrał walkę z Grigorem Dimitrovem.

Rozstawiony na 12. miejscu w Madrid Open, Hurkacz rozpoczął swoją drogę od ciężkiej walki z Hugo Delien7-5, 6-7(11), 6-3. Następnie zmierzył się z Alejandro Davidovich-Fokina, który również wygrał w trzech setach, aby zarezerwować starcie z Dusanem Lajoviciem, którego zdominował 7:5, 6:3, aby zmierzyć się z Djokoviciem w ćwierćfinale. Polak spędził więcej czasu na korcie niż Serb i będzie starał się dobrze wykorzystać ten czynnik.

Czytaj: Serena Williams opowiada o umiejętnościach tenisowych córki Olimpii w Ellen Show

Hubert Hurkacz vs Novak Djokovic: łeb w łeb

Hubert Hurkacz. Źródło: Twitter

Novak Djokovic mierzył się w przeszłości z Hubertem Hurkaczem trzy razy i trzy razy wygrał z Polakiem.

Hubert Hurkacz vs Novak Djokovic: Prognozy

Novak Djokovic miał w tym roku ograniczone treningi meczowe podczas tournee, podczas gdy Hubert Hurkacz był na boisku od dłuższego czasu i będzie dążył do swojego trzeciego ćwierćfinału w tym sezonie po dotarciu do półfinałów w Dubaju i Miami, więc Polak jest pewien, że osiągnie lepsze wyniki niż Djokovic i awansuje do półfinału.

Jednak Djokovic pokazał niesamowitą walkę podczas Serbia Open i nie inaczej będzie z Polakiem, który próbuje znaleźć sposób na pokonanie Serba, aby dotrzeć do półfinału w Madrid Open.

Hubert Hurkacz – Novak Djoković. O której godzinie mecz w ATP Madryt 6.05.2022?

Relacja tekstowa „na żywo” z tego wydarzenia 6 maja w TVPSPORT.PL. Mecz Hubert Hurkacz – Novak Djoković ma rozpocząć się o godzinie 14:00. Będzie to pierwszy pojedynek dnia na korcie centralnym – Manolo Santany.