Australian Open: drugi gracz traci wizę z powodu statusu szczepionki

0
235
Renata Voráčová aresztowana przez straż graniczną. Australijskie władze anulowały jej wizę. Obecnie czeska tenisistka jest przetrzymywana w tej samej placówce co Novak Djokovic. Źródło: Twitter

Australia anulowała wizę czeskiej tenisistce Renacue Voráčová, która przyjechała do kraju, by zagrać w Australian Open.

Kobieta jest przetrzymywana w tym samym hotelu, co najlepszy tenisistka świata Novak Djokovic, który także nie wie, czy wystartuje w zawodach.

Czeskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że Voráčová wjechała do kraju na podstawie ważnego zwolnienia z powodu niedawnej infekcji Covid-19.

Ale mówi, że teraz wycofa się z turnieju i opuści Australię.

Australijski rząd powiedział w piątek, że niedawna infekcja nie oznacza, że cudzoziemiec może podróżować do kraju bez pełnego zaszczepienia.

Początkowa decyzja o przyznaniu zwolnienia ze szczepień Djokovicowi, który wcześniej powiedział, że sprzeciwia się szczepieniom, wywołała gniew wśród Australijczyków, którzy wciąż borykają się z ograniczeniami, ponieważ liczba przypadków koronawirusa wzrasta.

Czytaj: Novak Djokovic: Australia bada wizy innych tenisistów

Australian Open rozpocznie się 17 stycznia w Melbourne.

Napięcia i emocje były odczuwalne przed hotelem, w którym przetrzymywany jest Novak Djokovic. Jego zwolennicy byli tam nawet po północy.

Niektórzy napisali na chodniku dużymi żółtymi literami „bądź silny”. Inni zapalili świece.

Fani Djokovica są wściekli, że pozwolono mu przyjechać aż do Australii tylko po to, by powiedzieć, że musi wyjechać z formalnościami wizowymi.

Ale inni Australijczycy są oburzeni, że światowej klasy sportowiec, który głośno wypowiadał się o swoim sprzeciwie wobec szczepionek, otrzymał zwolnienie, podczas gdy politycy namawiają wszystkich od prawie roku, aby się zaszczepić.