Awans Legii Warszawa do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy UEFA

0
3
Legia Warszawa awansowała do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy UEFA; zdjęcie: STÓJ NA SWOIM MIEJSCU: Twitter

Legia Warszawa awansowała do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy UEFA po wygranej w serii rzutów karnych z FC Midtjylland.

Wojskowi zagrają po raz pierwszy w historii w tych rozgrywkach. To pierwszy przypadek w historii, kiedy o awansie polskiego klubu do fazy grupowej europejskich pucharów zadecydowały rzuty karne.

To już trzeci raz w historii, gdy będziemy obserwować dwa polskie kluby w fazie grupowej europejskich pucharów. W sezonie 2011/2012 były to kluby: Legia i Wisła Kraków w fazie grupowej Ligi Europy oraz w 2015/2016 Legia i Lech Poznań też w LE.

Przeczytaj: Barcelona osiągnęła porozumienie w sprawie gwiazdy Atletico Madryt Joao Felixa

„FCM poległ po długiej, ciężkiej i wyczerpującej grze, lecz dopiero w rzutach karnych. Pożegnał się z Europą, ale z honorem” – skomentował duński dziennik „BT”.LE.

„Było tak blisko, a okazało się jednak, że nieosiągalnie daleko… Rozstrzygnął jeden rzut karny. Patrząc przez ‘duńskie okulary’, musimy podziękować za piękny wieczór europejskiego futbolu” – napisał w relacji z Warszawy dziennik „Ekstrabladet”.

Według gazety kibice na stadionie w Warszawie stworzyli nastrój wielkiego widowiska.

„W imponujący sposób pomagali swojej drużynie aż do końca, a po awansie Legii trybuny eksplodowały. To była prawdziwa piłkarska fiesta” – dodano.

Przeczytaj: Najlepsi piłkarze, piłkarki, trenerzy i trenerki w sezonie 2022/2023 nagrodzeni