Baraże czyli ciężka przeprawa Polaków przed Katarem

0
272
Reprezentacji Polski. Źródło: Twitter/Nasz Futbol

O co chodzi z tymi barażami?

Baraże to ostatnia szansa, aby uzyskać bilety na przyszłoroczny mundial w Katarze. Z Europy na mistrzostwach świata zobaczymy trzynaście drużyn. Dziesięciu uczestników jest już znanych. To zespoły, które wygrały swoje grupy. W tym gronie są: Niemcy, Anglia, Dania, Serbia, Szwajcaria, Hiszpania, Belgia, Francja, Chorwacja, Holandia.

Dwanaście reprezentacji wciąż może marzyć o mundialu. Te właśnie drużyny czekają baraże. Dwanaście drużyn zostało bowiem podzielonych na dwie grupy. Rozstawionych i nierozstawionych. Zespoły z pierwszego grona półfinał zagrają na własnym terenie, a ponadto mają szansę trafić na teoretycznie słabszego rywala. Polacy rozstawienie stracili przede wszystkim przez porażkę z Węgrami. W barażach odbędą się trzy miniturnieje.

W każdym z nich udział wezmą po cztery reprezentacje, które do rozegrania będą miały maksymalnie dwa mecze. Półfinał oraz finał. Półfinały rozgrywane będą na terenie zespołów rozstawionych, a gospodarza kluczowego spotkania wyłoni losowanie.

Spotkania odbędą się 24 i 29 marca przyszłego roku. Przed losowaniem UEFA podała ważną informację – ze względów politycznych Ukraina nie może grać z Rosją. Dlatego też szanse na trafienie na Rosję są większe niż w przypadku innych drużyn rozstawionych. Biało-czerwoni mogą zmierzyć się również z Włochami, Portugalią, Szwecją, Szkocją oraz Walią. Pozostałe drużyny nierozstawione to Austria, Czechy, Macedonia, Turcja, Ukraina.

Czytaj: Potencjalni rywale Polski w barażach na Mistrzostwa Świata w Katarze

Niełatwo wygląda więc sprawa awansu Polski na mundial. System pucharowy sprawia, że wygrać będzie trzeba dwa mecze. Piekielnie ciężkie zadanie czeka białoczerwonych w meczu pierwszym. Grać będziemy z rozstawionym przeciwnikiem na jego boisku. Pozostaje trzymać kciuki i mieć nadzieję. Dopóki piłka w grze…