Barcelona blisko uzgodnienia pierwszej letniej sprzedaży do Premier League

0
41
Tottenham chce kupić Clémenta Lengleta na stałe; zdjęcie: Zegarek Spurs: Twitter

Według Hiszpańskiego Sportu, Clement Lenglet będzie pierwszym sprzedanym zawodnikiem Barcelony, w ramach wymaganych transakcji. Francuski obrońca spędził sezon na wypożyczeniu w Tottenhamie Hotspur i aktualnie prowadzone są rozmowy na temat zawarcia umowy na stałe.

Barcelona będzie musiała dokonać kilku transakcji tego lata, aby utrzymać lub poprawić swój skład i wydaje się, że są blisko zdobycia pierwszego z nich. O tym pisaliśmy już wielokrotnie i tego się od Barcelony wymaga.

Francuz Clement Lenglet będzie pierwszym sprzedanym zawodnikiem Barcelony. Pomimo zwolnienia Antonio Conte, klub wydaje się być zdeterminowany, aby zatrzymać Lengleta, który ma teraz 27 lat. W tym sezonie wystąpił w 27 spotkaniach, w tym w ponad połowie meczów Premier League jako starter.

Zobacz jeszcze: Gavi oficjalnie traci status pierwszego zespołu w Barcelonie wraz z koszulką z numerem 6

Transakcja miałaby wartość około 14 milionów euro, a obie strony opracowywałyby dokładną formułę i strukturę płatności. Lenglet zaimponował wewnętrznie w Spurs, a ponieważ lewonożni środkowi obrońcy są droższym towarem, są gotowi zapłacić za jego zatrzymanie.

Lenglet przybył do Barcelony za 36 milionów euro i miał cztery lata wzlotów i upadków na Camp Nou. Solidne prezentował się w pierwszych dwóch latach, zanim jego forma zmalała wraz z losami zespołu.

Przeczytaj także: Trudny okres w United Maguire’a

Patrząc więc mate matematycznie Barcelona ponosi znaczną stratę na sprzedaży francuskiego obrońcy, jeśli transakcja i liczby zostaną potwierdzone. Prawda jest jednak taka, że sytuacja Barcelony narzuca konieczność przeprowadzenia transakcji jest konieczna.