Barcelona chce pozyskać napastnika Liverpoolu, który ma zastąpić Roberta Lewandowskiego

0
0
To nim Barcelona zastąpi Lewandowskiego? Niespodziewane doniesienia! (zdjęcie: Extra Time Indonesia, x)

Darwin Núñez przejdzie do hiszpańskiego giganta? Szokujący ruch Barcelony w stronę napastnika Liverpoolu, który ma wskoczyć w miejsce Roberta Lewandowskiego.

Barcelona została połączona z napastnikiem Liverpoolu Darwinem Núñezem. Klub chce obniżyć koszty poprzez zastąpienie dobrze zarabiającego Roberta Lewandowskiego.

Barcelona może pozbyć się Lewandowskiego

Według The Sun, Núñez jest na celowniku na Camp Nou. FC Barcelona nie wyklucza rozstania się z Robertem Lewandowskim, który w stolicy Katalonii inkasuje wielkie pieniądze. Oszczędzając pieniądze, które poszłyby na wynagrodzenie Polaka, Barcelona mogłaby zyskać zasoby, aby przetestować determinację Liverpoolu w zatrzymaniu Núñeza. Sprzedaż za duże pieniądze może nawet zwiększyć budżet transferowy dostępny na Anfield, ponieważ klub chce ukształtować nowy wygląd nowego menedżera Arne Slota.

Barcelona chce zastąpić Roberta Lewandowskiego Darwinem Núñezem.

Rosnąca pensja Lewandowskiego może być zmartwieniem dla zmagającej się z problemami finansowymi Barcelony. Kapitan reprezentacji Polski w kilku ostatnich wywiadach zapewnił, że nie ma zamiaru odchodzić z drużyny Dumy Katalonii, ale włodarze Blaugrany mogą wywierać na niego presję. Kontrakt naszego napastnika z Barcą wygasa dopiero 1 lipca 2026 roku, a w sezonie 2024/2025 Polak ma zarabiać mnóstwo pieniędzy.

CZYTAJ: Lewandowski rozwiewa plotki o odejściu z Barcelony

Zarobki Lewandowskiego w przyszłym sezonie mają wynieść aż 32 mln euro za rok gry, co stanowi około 15% całkowitego limitu wynagrodzeń Barcelony. Chociaż Núñez zarabia dużo jak na standardy Liverpoolu, mówi się, że zarabia zaledwie jedną czwartą tego, co ma zarobić Lewandowski. Urugwajczyk, o którym mówi się, że jest „całkowicie szczęśliwy” na Anfield, ale zafascynowany koncepcją Barcelony, jest także o 11 lat młodszy od byłej gwiazdy Bayernu Monachium.

Lewandowski strzelił w tym sezonie 24 gole dla Barcelony we wszystkich rozgrywkach. Jest to znacznie więcej niż 18 bramek, które Núñez zdobył dla Liverpoolu do tej pory w sezonie 2023–2024.

Nowa hierarchia sportowa Liverpoolu – Michael Edwards i Richard Hughes – być może prędzej czy później podejmie kilka ważnych decyzji. Oprócz spekulacji na temat Núñeza, rośnie niepewność co do przyszłości Mohameda Salaha w klubie w obliczu spadku formy od kłopotliwej kontuzji i publicznej sprzeczki z Jürgenem Kloppem. Egipska gwiazda w przyszłym miesiącu skończy 32 lata i pozostaje głównym celem klubów Saudi Pro League.

CZYTAJ: Mohamed Salah ustanowił niezwykły i wyjątkowy rekord w Premier League