Barcelona dołącza do Arsenalu w wyścigu o francuskiego napastnika

0
42
Arsenal zszokowany wymaganiami kontraktowymi Saliby. (zdjęcie: arsenal, twitter)

Nie jest tajemnicą, że Arsenal poszukuje napastnika. Arteta ma tylko dwóch napastników w swoim składzie, a jego pierwszy wybór, Gabriel Jesus, jest kontuzjowany od kilku miesięcy.

Arsenal przyglądał się francuskiemu napastnikowi Borussii Mönchengladbach, Marcusowi Thuramowi, ale teraz wygląda na to, że dołączy do nich Barcelona w wyścigu o jego podpis.

Czytaj: Wielkie zainteresowanie gwiazdą Liverpoolu

Thuram, który jest synem byłego mistrza świata Liliana Thurama, może opuścić Bundesligę za darmo pod koniec tego sezonu. Barcelona właśnie dołączyła do walki o pozyskanie francuskiego napastnika.

Katalończycy mają obecnie tylko Roberta Lewandowskiego jako jedynego napastnika, więc Thuram byłby dla nich idealnym nabytkiem, mając jednocześnie możliwość gry na skrzydle. Mówi się też, że Francuz mógłby zastąpić Ansu Fatiego i/lub Ferrana Torresa, gdyby latem opuścili Camp Nou.

Czytaj: Wielki klub chce Harry’ego Maguire’a!

W przypadku Arsenalu, Thuram dodałby głębi Gabrielowi Jesus i Eddiemu Nketiah, dodatkowo wzmacniając ich linię ataku w lecie, w czasie, w którym mogą zostać mistrzami Premier League.