Barcelona i Nike doszli do porozumienia, kto będzie następcą kultowej koszulki z numerem 10 Lionela Messiego

0
5
Kto przejmie słynną koszulkę z numerem 10 po Messim? (zdjęcie: lm10, twitter)

Odkryj wybranego następcę kultowej koszulki Lionela Messiego z numerem 10 w ramach porozumienia Barcelony i Nike.

Barcelona wkrótce podejmie ważną decyzję dotyczącą kultowej koszulki z numerem 10, którą nosił wcześniej legendarny Lionel Messi. Z doniesień talkSPORT wynika, że klub osiągnął porozumienie z Nike w sprawie zawodnika, który odziedziczy tę cenioną koszulkę.

Fani Barcy widzieli, jak dynamiczny Argentyńczyk dostarcza niezapomnianych wspomnień w kultowej koszulce nr 10. Jednak jego następcy, Ansu Fati, nie udało się powtórzyć tych wyżyn. Początkowo Fati nosił koszulkę z numerem 10, ale opuścił Barcelonę, aby rozpocząć wypożyczenie do Brighton podczas letniego okna transferowego. Oczekiwano, że Messi, którego łączono z powrotem na Camp Nou, ponownie zaprezentuje kultowy numer 10. Jednak kariera Messiego przybrała inny obrót, gdy dołączył do Interu Miami Davida Beckhama w Major League Soccer, przez co koszulka z tym numerem jest wolna.

CZYTAJ: Lionel Messi wymienia najlepszego obrońcę na świecie

El Nacional donosi, że firma Nike odegrała kluczową rolę w naleganiu na odejście Fatiego i początkowo sugerowała, że upragniony numer 10 obejmie utalentowany młodzieniec Lamine Yamal. Z najnowszych informacji wynika jednak, że głównym kandydatem do objęcia prestiżowej koszulki jest obecnie Victor Roque. Według doniesień, Barcelona i producent odzieży sportowej zgodzili się co do tej decyzji.

Roque, 18-letni utalentowany piłkarz ma przejść do Barcelony w styczniu z brazylijskiego klubu Athletico Paranaense. Jego kwota transferowa wynosi około 30 milionów euro (25,7 miliona funtów). Obiecująca ścieżka kariery Roque’a obejmuje jego profesjonalny debiut w wieku zaledwie 16 lat w Cruzeiro. Pokazał także swoje umiejętności strzeleckie, zajmując pozycję króla strzelców turnieju do lat 20 w Ameryce Południowej, zdobywając sześć bramek na początku tego roku.

CZYTAJ: Barcelona przygotowuje oszałamiającą ofertę za Erlinga Haalanda

W miarę jak Barcelona postępuje naprzód z Roque jako prawdopodobnym spadkobiercą koszulki z numerem 10 po Lionelu Messim, fani klubu z niecierpliwością wyczekują narodzin tego obiecującego młodego talentu w kultowej koszulce.

Brak postów do wyświetlenia