Barcelona nie ustaliła jeszcze szczegółów w sprawie kontraktu z celem Manchesteru United

0
2
Filar FC Barcelony kontuzjowany. Jest już wstępna diagnoza. (zdjęcie: barcelona, twitter)

Rozmowy Barcelony w sprawie kontraktu z Frenkie de Jongiem pozostają w toku ze względu na zainteresowanie Manchesteru United.

Nadchodzący cel Barcelony obejmuje odnowienie i dostosowanie kontraktu Frenkie de Jonga, jednak wydaje się, że będzie to bardziej skomplikowane niż poprzednie przedłużenia umów. O ile Barcelona niedawno pomyślnie przedłużyła kontrakt Marca-André ter Stegena do 2028 roku, o tyle sytuacja De Jonga znacząco się różni.

Według doniesień Marca, Barcelona nie podjęła żadnych oficjalnych rozmów w sprawie kontraktu De Jonga. Nie doszło do formalnego spotkania klubu z holenderskim pomocnikiem i wydaje się, że De Jongowi nie spieszy się z zajęciem się tą sprawą. Jego obecny kontrakt z Barceloną wygasa w czerwcu 2026 roku i piłkarz nie narzeka na wynagrodzenie. W bieżącym sezonie jego gwarantowane stałe wynagrodzenie, składające się z podstawy, odroczenia i premii, przekracza 27 mln brutto.

CZYTAJ: Barcelona musi kogoś sprzedać, aby zarejestrować Vitora Roque

Frenkie De Jong: „Czuję się dobrze w klubie i wśród moich kolegów z drużyny. Jestem szczęśliwy w Barcelonie.”

Z drugiej strony Barcelona pragnie przedłużyć jego kontrakt, aby zapewnić stabilność, ale przyznaje, że nie może on odpowiadać warunkom finansowym jego obecnej umowy. Co więcej, dynamika różni się od sytuacji Ter Stegena, ponieważ niemiecki bramkarz podpisał swój ostatni duży kontrakt z Barceloną, który wygasa, gdy będzie miał 36 lat.

W związku z tym szybkie podjęcie decyzji w sprawie przedłużenia kontraktu De Jonga wydaje się mało prawdopodobne. Niemniej jednak jego wyjątkowe występy na boisku są niezaprzeczalne. Odgrywa coraz większą rolę w grze Barcelony i stał się dyrygentem orkiestry zespołu, zwłaszcza od czasu odejścia Sergio Busquetsa. Negocjowanie obniżki wynagrodzenia będzie trudnym zadaniem, ale biorąc pod uwagę znaczenie De Jonga dla drużyny i ograniczenia finansowe Barcelony, jest to złożona kwestia, wymagająca ostrożnego podejścia.

CZYTAJ: Po odejściu z Barcelony: – Powiedzieli mi, że chcą, żebym został, ale potem nie mogłem grać

Barcelona zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zabezpieczenie przyszłości De Jonga w klubie, dlatego nadchodzące negocjacje będą prawdopodobnie skomplikowane i długotrwałe. Przechodząc przez ten trudny proces odnowy, Barcelona dąży do znalezienia równowagi, która przyniesie korzyści zarówno zawodnikowi, jak i klubowi.

Brak postów do wyświetlenia