Barcelona potwierdza kontakt z Lionelem Messim w celu omówienia powrotu na Camp Nou

0
46
Lionel Messi jest jednym z najbogatszych piłkarzy na świecie. (zdjęcie: Twitter, GOAL News)

Wiceprezes Barcelony, Rafa Yuste, potwierdził, że katalońscy giganci kontaktowali się z agentem Lionela Messiego w celu omówienia możliwego powrotu na Camp Nou tego lata.

Kontrakt reprezentanta Argentyny z Paris Saint-Germain wygasa z końcem czerwca, a obecnie spekuluje się na temat jego przyszłości.

Kluby z Arabii Saudyjskiej i MLS podobno są zainteresowane pozyskaniem Messiego na zasadzie wolnego transferu, a PSG nie traci nadziei na przekonanie go do przedłużenia pobytu w stolicy Francji.

Jednak najnowsze informacje donoszą, że Barcelona staje się faworytem do ponownego podpisania kontraktu z zawodnikiem, którego straciła latem 2021 roku z powodu problemów finansowych.

Prezes Barcelony, Joan Laporta, powiedział ostatnio, że „drzwi są zawsze otwarte” na Camp Nou dla zwycięzcy Pucharu Świata, który może wrócić do klubu tego lata.

Czytaj: Joan Laporta: „Drzwi klubu są dla niego otwarte. Zawsze może wrócić do Barcelony”

Wiceprezes katalońskiej strony, Yuste, ujawnił teraz, że były rozmowy z agentem Messiego na temat powrotu do Barcelony.

„Byliśmy w kontakcie z agentem Leo Messiego. Leo wie, jak bardzo go cenimy i chciałbym, żeby wrócił” – cytuje słowa Yuste’a włoski dziennikarz Fabrizio Romano.

„Na pewno Messi kocha Barcę i to miasto, więc mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć odpowiednie warunki do kontynuowania tutaj jego historii.”

Trener Barcelony, Xavi, został również zapytany o Messiego podczas swojej konferencji prasowej przed sobotnim starciem La Liga z Elche.

„To nie czas na rozmowy o powrocie Leo. Dużo z nim rozmawiam, ponieważ jest moim przyjacielem. Jego powrót to temat, z którym się mierzymy, ale od czasu do czasu trzeba się skupić na czymś innym, mam nadzieję, że zobaczymy go w domu, w Barcelonie” – powiedział dziennikarzom.

„Jestem pierwszym, który byłby szczęśliwy, widząc powrót najlepszego gracza w historii. Ale teraz nie czas na rozmowy o transferach ani o Leo. Dwa miesiące dzielą nas od zdobycia dwóch tytułów.”

„To nie zależy ode mnie. To zależy od tego, co on zrobi. Jeśli chce wrócić, porozmawiamy o tym. Ale nie rozmawialiśmy dużo. Jeśli chce wrócić, wysłuchamy go. Będę pierwszą osobą, która odda swój głos, aby Messi wrócił. Nie będę mówił o przyszłym roku. Skupiamy się na zdobywaniu tytułów.”

„Jesteście specjalistami od zmieniania tematu i nie rozumiem, dlaczego ludzie mówią o transferach. Jesteśmy o krok od zdobycia tytułów, a teraz mówimy o transferach. To zaskakujące. Elche i finał pucharu, to jest ważne.”

Czytaj: Messi kuszony pieniędzmi z Arabii Saudyjskiej

Messi strzelił 672 gole i zanotował 302 asysty w 777 występach dla Barcelony w latach 2004-2021, podczas gdy strzelił 29 goli i zapewnił 32 asysty w 66 występach dla PSG od czasu jego przybycia w 2021 roku.