Barcelona potwierdza spotkanie z doradcą Messiego

0
39
Czy Leo Messi jest gotowy na powrót?; zdjęcie: Zarządzanie Barcą: Twitter

Przyszłość Lionela Messiego (35) jest bardziej niepewna niż kiedykolwiek, tym bardziej, że jego kontrakt z francuskim klubem Paris Saint-Germain wygasa po tym sezonie.

Do tej pory nie udało się uzgodnić dalszej współpracy – choć już na początku roku we francuskich mediach mówiło się, że do złożenia podpisu zostały tylko szczegóły do wyjaśnienia.

Faktem jest, że jego były klub FC Barcelona nigdy nie spuszczał go z oczu, bardzo uważnie obserwując sytuację supergwiazdy PSG.

Przeczytaj jeszcze: Modrić ma zamiar przenieść się do innego klubu

Wielu kibiców marzy o powrocie Messiego do Barçy i zakończeniu tam kariery.

Teraz Katalończycy potwierdzili, że doszło do spotkania z doradcą Messiego. Prezydent Barçy Joan Laporta o spotkaniu z Jorge Messim, który pracuje również jako doradca swojego syna, na konferencji prasowej: „Spotkałem Jorge Messiego. Rozmawialiśmy o Pucharze Świata i podkreśliłem, że cieszymy się, że Leo go wygrał. Bardzo się z niego cieszę. To może być dla niego gra o honor”.

Zobacz także: „To żart!” – Tak Jude Bellingham komentował powtórzenie rzutu karnego Kaia Havertza.

Na temat dalszej treści rozmów szef Barçy milczał: „Odmawiam rozmów o powrocie Messiego jako piłkarza. Chodzi o szacunek dla niego, a także dla PSG”.

Hiszpanie musieli pozwolić Messiemu odejść w 2021 roku. Ponieważ klub LaLiga był w trudnej sytuacji finansowej, życzenia supergwiazdy nie mogły być dłużej spełniane. Nowa umowa nie została zawarta. Argentyńczyk przeniósł się do Paryża po 21 latach w Barçy.

Po mieszanym pierwszym sezonie Messi odzyskał dawną siłę w drugim sezonie w PSG. Niedawno powiedział: „Czuję się bardzo komfortowo w PSG. W pierwszym roku przyzwyczajenie się do Paryża sprawiło mi wiele wysiłku, ale teraz czuję się dobrze i mam wielkie pragnienie, aby czuć się komfortowo w klubie i w mieście. Bardzo mi się to podoba.”