Barcelona prowadzi w wyścigu o podpisanie kontraktu z brazylijską sensacją przyszłego lata

0
12
Barcelona przejmuje inicjatywę w pogoni za brazylijską gwiazdą, która ma zaledwie 18 lat. (zdjęcie: Chelsea Dodgers, X)

Barcelona i Chelsea rywalizują o obiecującego pomocnika Gabriela Moscardo z SC Corinthians Paulista, ale młodzieniec skłania się ku przejściu na Camp Nou.

W zaciętej rywalizacji o wschodzące talenty, Barcelona zmierzyła się z Chelsea w wyścigu o podpis 18-letniego pomocnika Corinthians Paulista, Gabriela Moscardo. Pomimo początkowego zainteresowania ze strony Chelsea, decyzja Moscardo o opóźnieniu transferu wzmogła pościg, przyciągając znaczną uwagę Barcelony.

Barcelona prowadzi w wyścigu po 18-letniego Gabriela Moscardo przed Arsenalem i Chelsea, których zainteresowanie pomocnikiem Corinthians zeszłego lata spełzło na niczym.

Po decyzji Moscardo o odroczeniu swoich przyszłych planów do zakończenia sezonu, rywalizacja pomiędzy Barceloną a Chelsea zaostrza się z każdym miesiącem. Portal 90min informuje, że chociaż Chelsea nadal interesuje się młodym pomocnikiem, Barcelona okazała się potężnym rywalem. Urok Camp Nou i perspektywa gry pod okiem Xaviego stanowią atrakcyjną propozycję dla Moscardo, potencjalnie sprzyjającą przeprowadzce do katalońskich gigantów.

CZYTAJ: Wielki sukces polskich koszykarek. Polki pokonały mistrzynie Europy!

Duże zainteresowanie Barcelony 18-latkiem służy celowi strategicznemu, ponieważ klub poszukuje długoterminowego następcy Sergio Busquetsa, który odszedł do Interu Miami w poprzednim oknie transferowym. Biorąc pod uwagę pustkę pozostawioną przez doświadczonego pomocnika, kataloński klub identyfikuje Moscardo jako potencjalne rozwiązanie dla swojego przyszłego pomocnika.

Barcelona nie skupia się wyłącznie na Moscardo. Skauci Barcelony obserwuj również belgijski talent Arthura Vermeerena. 18-latek pochodzący z Royal Antwerpia wzbudził zainteresowanie w całej Europie i miał już okazję zaprezentować swoje umiejętności w tegorocznej Lidze Mistrzów, przykuwając uwagę sztabu szkoleniowego Barcelony. Pogoń za Vermeerenem jest częścią nadrzędnej strategii klubu mającej na celu wzmocnienie pozycji pomocnika młodymi, obiecującymi talentami.

Pod kierownictwem dyrektora sportowego Deco, drużyna katalońska aktywnie eksploruje rynek brazylijski. Pozyskanie napastnika Vitora Roque z Athletico Paranaense pokazało zaangażowanie Barcelony w pozyskiwanie młodych talentów z Ameryki Południowej.

CZYTAJ: Michał Kwiatkowski ze swoją żoną przebiegł Maraton Nowojorski

Podczas gdy Barcelona i Chelsea przodują w pogoni za usługami Moscardo, Arsenal pozostaje obserwatorem, który poszukuje pomocnika, ale nie poczynił jeszcze znaczących postępów w pościgu. Walka o utalentowanego Moscardo przybiera na sile, więc ciekawie będzie obserwować, który klub zwycięży w tej walce.