Barcelona przygotowuje oszałamiającą ofertę za Erlinga Haalanda

0
4
Wielki plan Barcelony. Na celowniku Erling Haaland; zdjęcie: Flashscore.pl: Twitter

Pojawiły się ekscytujące pogłoski na temat potencjalnej oferty Barcelony za Erlinga Haalanda. Czy szykuje się oszałamiający transfer?

Według najnowszych doniesień Barcelona przygotowuje oszałamiającą ofertę za Erlinga Haalanda. Katalończycy niedawno pozyskali Joao Cancelo i Ilkaya Gundogana, ale są gotowi pozyskać więcej zawodników. Duma Katalonii w 2025 roku chciałaby spróbować pozyskać Erlinga Haalanda z Manchesteru City.

CZYTAJ: Ilkay Gundogan ujawnia powód opuszczenia Man City

Według raportów z portalu 90min, Barcelona przystąpi do wyścigu o pozyskanie Haalanda latem przyszłego roku. Norweski napastnik był już wcześniej łączony z przeprowadzką do Realu Madryt, który był sfrustrowany sagą Kyliana Mbappe. Teraz Los Blancos są gotowi zrezygnować z pogoni za zdobywcą Pucharu Świata i rzucić się za piłkarzem Manchesteru City.

Obecnie w Barcelonie jedynym napastnikiem jest Robert Lewandowski, który dołączył do klubu dopiero latem ubiegłego roku. Katalończycy zdają sobie jednak sprawę, że polski napastnik ma już 35 lat i nie zostało mu jeszcze wiele sezonów.

Manchester City aktywnie angażuje się w negocjacje w sprawie nowego kontraktu, który zapewni Haalandowi dodatkowe korzyści. Po przybyciu do Manchesteru City, norweski napastnik podpisał pięcioletnią umowę zawierającą różne klauzule odejścia. Jednak jedna z tych klauzul straciła ważność, gdy Pep Guardiola przedłużył kontrakt. W rezultacie w 2024 roku nie będzie klauzuli, która pierwotnie pozwalałaby Haalandowi odejść w przyszłym roku za oszałamiającą kwotę 172 milionów funtów (200 milionów euro).

CZYTAJ: Joao Cancelo wyjaśnia, dlaczego dołączył do Barcelony

Według źródeł 90min, klauzula odejścia ma zostać uruchomiona od 2025 roku, co potencjalnie umożliwi Erlingowi Haalandowi odejście za około 150 milionów funtów (175 milionów euro), przy kwotach malejących z roku na rok. Wzbudziło to zainteresowanie Barcelony, biorąc pod uwagę jej wysiłki na rzecz stabilizacji finansów. Manchester City zamierza przekonać Haalanda do usunięcia tej klauzuli, oferując mu najwyższą pensję w Premier League, przekraczającą 500 000 funtów tygodniowo.

Brak postów do wyświetlenia