Barcelona przygotowuje się do głośnego powrotu trenera w przyszłym roku

0
0
FC Barcelona nie marnuje czasu. Mają już wymarzonego następcę Xaviego. (zdjęcie: psg, twitter)

Mimo że Barcelona ogłosiła kontynuację pracy Xaviego, pozycja trenera Blaugrany jest niepewna. Dlatego Joan Laporta i spółka przygotowują opcje na lato 2025 roku, kiedy wygaśnie kontrakt Xaviego.

Barcelona nie marnuje czasu i już ma wytypowanego wymarzonego następcę Xaviego.

Po odpadnięciu Paris Saint-Germain z Ligi Mistrzów po meczu z Borussią Dortmund, pozycja głównego trenera PSG Luisa Enrique’a może zostać zachwiana i według Diario Sport, Barcelona monitoruje sytuację wokół swojego byłego mentora.

Barcelona rozważa sprowadzenie do klubu menedżera PSG Luisa Enrique, który miałby zastąpić Xaviego w 2025 roku.

Na Camp Nou liczą, że specjalista nie zasiądzie do stołu negocjacyjnego z obecnym pracodawcą, z którym wiąże go kontrakt do lata 2025 roku.

Jego kontrakt z Paris Saint-Germain wygasa pod koniec czerwca 2025 roku, a więc w momencie, gdy przestanie obowiązywać także umowa Xaviego.

Władze PSG deklarują pełne zaufanie do Enrique, jednak takie słowa nie padają z ich ust po raz pierwszy. Kolejne niepowodzenie może przesądzić o braku nowej umowy.

CZYTAJ: Mbappé został zapytany, komu będzie kibicował w półfinale Ligi Mistrzów

Barcelona ma nadzieję, że 54-latek nie zwiąże się nowym długoterminowym kontraktem z PSG, aby móc podpisać z nim umowę w najbliższej przyszłości.

Jednak na rozmowy przyjdzie czas. Teraz władze Barcelony pragną jak najszybciej zapomnieć o zmierzającej do końca kampanii i skupić się na nowym rozdaniu – z Xavim w roli głównej.

CZYTAJ: Supertalent PSG chce latem wrócić do Barcelony