Barcelona rozważy transfer Joao Cancelo z Manchesteru City?

0
49
João Cancelo

Obrońca Manchesteru City, Joao Cancelo, stał się potencjalnym celem transferowym Barcelony.

Joao Cancelo to zawodnik należący do Manchesteru City, który tej zimy trafił na wypożyczenie do Bayernu Monachium.

Czytaj: Cancelo ma kłopoty w Bayernie Monachium

Wydawało się mało prawdopodobne, aby wszechstronny obrońca opuścił stadion Etihad. Jednak reprezentant Portugalii zaczął walczyć o regularny czas gry po mistrzostwach świata, a młody Rico Lewis był preferowany przez Pepa Guardiolę.

Chociaż 28-latek początkowo wywarł wrażenie na Allianz Arena, teraz częściej grzeje miejsce na ławce rezerwowych, zaliczając łącznie cztery starty i trzy wyjścia jako zmiennik. Cancelo rozpoczął pierwsze pięć meczów dla Bayernu, ale teraz zniknął ze składu.

Co więcej, Bayern Monachium poinformował już Manchester City, że nie chce kontynuować umowy wypożyczenia Cancelo na następny sezon i że zawodnik zostanie odesłany do Anglii. Man City, biorąc pod uwagę, że Pep Guardiola ma dość Cancelo, wystawi go z powrotem na rynek, aby znaleźć wyjście.

Priorytetem jest jego sprzedaż, ale biorąc pod uwagę, że Man City zapłacił 65 milionów euro, wiedzą, że być może będą musieli wypożyczyć go ponownie.

I właśnie w takim scenariuszu na scenę wkracza Barcelona, która w ostatnich sezonach specjalizowała się w sprowadzaniu tanich piłkarzy.

Czytaj: Barcelona potwierdza spotkanie z doradcą Messiego

Istnieją dwa aspekty, które ułatwiają przybycie Cancelo. Zawodnik ten zawsze był łączony z FC Barceloną, zwłaszcza gdy był w Valencii. Cancelo grał kilka sezonów, zanim został przeniesiony przez samego Mateo Alemany’ego, który przejął zarządzanie klubem.

Drugi szczegół – jest reprezentowany przez Jorge Medesa. Biorąc pod uwagę bliskie relacje agenta z prezesem FC Barcelony, prawdopodobieństwo, że Cancelo trafi do Barcelony, wzrasta.

Z Cancelo, Barça miałaby 28-letniego skrzydłowego, z doświadczeniem, który może bardzo pomóc w ataku.

Katalońscy giganci zamierzają pozyskać nowego prawego obrońcę przed sezonem 2023-24 i od dawna są wielbicielami Cancelo.

Chociaż czołowym liderom przypisuje się również zainteresowanie Diogo Dalotem z Manchesteru United i Juanem Foythem z Villarreal, mówi się, że negocjowanie umowy w sprawie Cancelo jest bardziej realistyczną opcją z tej trójki.