Barcelona uważnie śledzi gwiazdę z Fenerbahce

0
76
Tureckie gazety opisują tego zawodnika jako cudowne dziecko, które zdarza się tylko raz na 100 lat. (zdjęcie: abdou, twitter)

Podobno Barcelona śledzi postępy 18-letniego tureckiego cudotwórcy Ardy Gulera.

Według raportu Jose Espina z AS, Arda Guler jest obiektem zainteresowania Barcelony. Katalońscy giganci uważnie śledzą postępy 18-letniego tureckiego cudotwórcy. Ale Blaugrana zmierzy się z ostrą konkurencją ze strony Atletico Madryt w wyścigu o sprowadzenie go z Fenerbahce.

Czytaj: Marca: 220 milionów euro zostało wyłożone na stół

Arda Guler to jeden z najbardziej obiecujących młodych zawodników na świecie, który w ostatnich latach rośnie w siłę w swojej ojczyźnie. Nastoletni cudotwórca rozpoczął swoją młodzieżową karierę w Gençlerbirliği SK, spędzając tam pół dekady. Ale jego akcje wzrosły wykładniczo od czasu dołączenia do Fenerbahçe SK w lutym 2019 roku.

18-latek zrobił ogromne postępy w krótkim czasie i zadebiutował w pierwszej drużynie jako 16-latek w zeszłym sezonie. Cudowny Turek stał się regularnym zawodnikiem w tym sezonie, występując w 20 meczach, zdobywając trzy gole i dwie asysty. Na postępy Gulera zwróciła uwagę Barcelona.

Katalońscy giganci pozyskali kilku napastników i pomocników w ostatnich dwóch letnich oknach transferowych. W tym roku prawdopodobnie będą chcieli pozyskać co najmniej jednego ofensywnego pomocnika i skrzydłowego. Ale pośród niekończących się problemów finansowych Barcelona musi wykazać się kreatywnością na rynku.

Tak więc celowanie w wszechstronnych graczy, którzy mogą wcielać się w wiele ról, może być rozwiązaniem problemów Barcelony. W ten sposób Guler pojawił się na radarze Barcelony w związku z możliwym ruchem w letnim okienku transferowym. W rzeczywistości katalońscy giganci obserwowali 18-letniego tureckiego cudownego dzieciaka od kilku miesięcy.

Czytaj: Barcelona wyklucza jego transfer

Jednak Barcelona nie będzie jedynym znanym klubem, który będzie próbował pozyskać Gulera w najbliższej przyszłości.

18-letni turecki cudotwórca jest również celem Atletico Madryt. Ponadto kluby, takie jak Liverpool, Tottenham Hotspur i Paris Saint-Germain również wykazały zainteresowanie Gulerem. Tak więc w niedalekiej przyszłości młody, utalentowany Turek będzie musiał podjąć bardzo ważną decyzję.