Barcelona wyklucza jego transfer

0
54
João Cancelo

Barcelona nie pozyska w letnim oknie transferowym obrońcy Manchesteru City, Joao Cancelo, którego wartość rynkowa wynosi 70 milionów euro.

Według raportu Javi Miguela z AS, Joao Cancelo nie jest realnym celem dla Barcelony ze względu na związane z tym finanse. Blaugrana nie może sobie pozwolić na zapłacenie 70 milionów euro, aby zabezpieczyć usługi obrońcy Manchesteru City. I skupią się na podpisaniu opłacalnej alternatywy w letnim okienku transferowym.

Czytaj: Klub Premier League dokonał ogromnego skoku w Barcelonie!

Joao Cancelo zbliża się do letniego okienka transferowego w swojej karierze. 28-latek przez ostatnie pół dekady reprezentował trzy giganty europejskiego futbolu. Ale nie ma długoterminowej przyszłości w Manchesterze City po tym, jak w styczniu przeszedł na wypożyczenie do Bayernu Monachium.

W ostatnich tygodniach z jego usług korzystali mistrzowie Bundesligi. Reprezentant Portugalii ma na swoim koncie solidny dorobek jednego gola i czterech asyst w ośmiu dotychczasowych występach. Ale Bayern Monachium raczej nie wyda 70 milionów euro na sfinalizowanie trwałego transferu latem. A niepewna przyszłość Cancelo zwróciła uwagę Barcelony.

Czytaj: Kim jest zawodnik PSG, który został przyłapany na pijaństwie na treningu przed starciem z Bayernem Monachium?

Joan Laporta ujawnił, że Barcelona będzie poszukiwać prawego obrońcy w letnim okienku transferowym. Ale Blaugrana raczej nie wykrztusi ogromnych sum wśród obaw o zrównoważenie ksiąg. To dlatego, że Barcelona nie może podpisywać kontraktów z nowymi zawodnikami, chyba że zbiorą prawie 200 milionów euro.

W międzyczasie kilku graczy pojawiło się na radarze Barcelony. A Cancelo jest dla nich jednym z celów prawego obrońcy. Ale gracz ma wartość rynkową 70 milionów euro. A Manchester City prawdopodobnie zażąda takiej sumy od potencjalnych zalotników, biorąc pod uwagę, że opcja wykupu w umowie pożyczki z Bayernem Monachium jest warta 70 milionów euro.

Wśród niekończących się kłopotów finansowych Barcelona nie będzie miała środków na podpisanie umowy z Cancelo. Nic więc dziwnego, że wykluczyli letni transfer obrońcy Manchesteru City. Najnowsza aktualizacja pojawia się w następstwie sugestii, że Blaugrana wzmogła zainteresowanie nim. Inne opłacalne alternatywy prawdopodobnie staną się głównymi celami Barcelony.

Thomas Meunier jest jednym z kandydatów, a Barcelona niedawno złożyła w jego sprawie zapytanie. Jeśli chodzi o Cancelo, ciekawe będzie, co przyniesie mu przyszłość.