Barcelona zwiększyła zainteresowanie pomocnikiem Manchesteru City

0
27
Ilkay Gündogan z wygasającym kontraktem.

Podobno Barcelona zdecydowała się na pomocnika Manchesteru City, Ilkaya Gundogana, jako jeden z głównych celów na lato.

Katalońscy giganci są o krok od zdobycia tytułu mistrza La Liga, mając obecnie 10-punktową przewagę nad najbliższym pretendentem Realem Madryt.

CZYTAJ: Szef Realu Madryt, Carlo Ancelotti, jest „smutny” z powodu formy Chelsea

Jednak ich problemy finansowe zostały dobrze udokumentowane, a Barcelona została już poinformowana, że muszą dokonać cięć w wysokości 177 milionów funtów, zanim będą mogli podpisać nowych graczy na sezon 2023-24.

Pomimo powiązań z szeroką gamą znanych graczy, postawa La Liga oznacza, że darmowe transfery są najbardziej prawdopodobną drogą dla Barcelony.

Od kilku miesięcy spekulowano, czy Gundogan zdecyduje się pozostać w Man City, czy podejmie nowe wyzwanie będąc na stadionie Etihad od 2016 roku.

32-latek pozostaje kluczową postacią Pepa Guardioli, reprezentanta Niemiec, który w tym sezonie rozegrał 35 meczów w Premier League i Lidze Mistrzów.

Niemniej jednak, mając mniej niż trzy miesiące do końca kontraktu, wydaje się bardziej prawdopodobne, że Gundogan przeniesie się do nowego klubu.

Według Sport, Barcelona dała jasno do zrozumienia przedstawicielom Gundogana, że jest on priorytetowym celem na następny sezon.

Barcelona podobno chce jak najszybciej uzgodnić warunki, aby uwzględnić podpisanie umowy, gdy będą chcieli spełnić kryteria FFP w nadchodzących miesiącach.

Raport dodaje, że przedstawiciele klubu zapewnili Gundogana, że będzie mógł podpisać kontrakt, pomimo jego rzekomo wysokich żądań płacowych.

Mówi się, że czołowi hiszpańscy przywódcy badają, czy mogą wręczyć Gundoganowi kontrakt dłuższy niż dwa lata.

Podobno Barcelona jest gotowa sprzedać wszystkich z wyjątkiem kilku członków swojego składu, aby wzmocnić swoją pozycję, w tym Ansu Fati, Ferrana Torres i Raphinha.

CZYTAJ: Xavi Hernandez uważa, że osiągnięcia Barcelony w tym sezonie nie są doceniane

Istnieje również chęć uzgodnienia cięć płac z drużyną, chociaż wprowadzono odroczenia płac z powodu problemów, których doświadczyli w zeszłym roku.