Bayern Monachium postawił jednemu ze swoich zawodników ultimatum

0
4
Lewy obrońca Bayernu Monachium Alphonso Davies; zdjęcie: Colby Cosh: Twitter

Jak poinformował dziennikarz Florian Plettenberg, Bayern Monachium postawił ultimatum swojemu obrońcy Alphonso Daviesowi.

Zespół z Monachium chce wiedzieć, czy kanadyjski piłkarz zgodzi się na nowy kontrakt, który ma obowiązywać do 2029 roku i przewiduje roczne wynagrodzenie na poziomie 14 mln euro. Jednak Davies i jego zespół żądają 20 milionów euro rocznie. Jeśli Kanadyjczyk nie przyjmie oferty Bayernu, zostanie wystawiony na transfer.

Real Madryt chce go pozyskać, ale nie ma zamiaru płacić ponad 50 milionów euro za transfer 23-letniego zawodnika.

Co więcej, obrońca Realu Madryt David Alaba próbuje przekonać Alphonso Daviesa, aby dołączył do „Galacticos”. Oboje nadal są bliskimi przyjaciółmi i komunikują się.

Florian Plettenberg przekazał, że do przeprowadzki na Santiago Bernabeu namawia David Alaba, czyli bliski znajomy Daviesa z czasów wspólnej gry w Niemczech.

CZYTAJ: Obrona do poprawy w FC Bayern

Warto odnotować, że Real Madryt kontynuuje starania o pozyskanie kanadyjskiego obrońcy z Bayernu Monachium. Królwescy przygotowali dla lewego obrońcy czteroletni kontrakt z pensją na poziomie 10,5 mln euro rocznie, co plasowałoby go na drugim miejscu po Davidzie Alaba najlepiej zarabiającym zawodnikiem w klubie.

CZYTAJ: Liverpool pewny przedłużenia kontraktu ze swoim liderem mimo zainteresowania Realu Madryt

Real Madryt i Bayern podtrzymują swoje stanowiska w sprawie Alphonso Daviesa:

  • Bayern chce, aby Davies podpisał nowy kontrakt przed czerwcem, w przeciwnym razie będzie dostępny na rynku. Nie odejdzie za darmo.
  • Real Madryt chce Daviesa, ale nie planuje zapłacić 60 mln euro, opłata musi być niższa.