Bayern Monachium rozważa powrót młodego napastnika

0
1
Joshua Zirkzee w 2022 roku zamienił Bayern Monachium na Bologna FC. Bawarczycy mają możliwość ponownego sprowadzenia napastnika i mocno się nad tym zastanawiają. (zdjęcie: Londra Kırmızısı, x)

Bayern Monachium rozważa powrót młodego napastnika Joshuy Zirkzee, donosi Kicker.

W 2022 roku zawodnik przeniósł się z monachijskiej drużyny do Bologna FC we Włoszech za około 8 milionów euro. W obecnym sezonie Serie A, Joshua Zirkzee w 30 meczach strzelił 11 goli i zanotował sześć asyst. Obecnie zawodnika bacznie obserwują takie wielkie kluby jak Juventus czy Napoli.

Bayern ma jednak prawo odkupić Zirkzee. Prawdopodobnie z prawem pierwokupu w stosunku do innych klubów, stąd dyskusja o powrocie Holendra do monachijskiego składu.

Bayern Monachium omawia możliwy powrót Joshuy Zirkzee do klubu. Napastnikiem interesują się Juventus, Milan i Napoli, ale Bayern ma klauzulę wykupu i prawo pierwokupu. Decyzja zależy od Zirkzee.

CZYTAJ: Wiadomo dlaczego kluczowy zawodnik nie został powołany do reprezentacji Niemiec

Wcześniej Holender rozegrał w reprezentacji Niemiec 17 meczów, w których strzelił cztery gole i zanotował jedną asystę. Według Transfermarkt, wartość transferu zawodnika wynosi 40 milionów euro.

CZYTAJ: Polski klub awansował do finału Ligi Mistrzów!

Warto wspomnieć, że napastnik Bayernu Monachium Harry Kane strzelił 31 goli w 26 meczach bieżącego sezonu Bundesligi. Jak donosi EuroFoot, znalazł się on w pierwszej ósemce pod względem liczby bramek w sezonie Bundesligi.