Bayern Monachium zapłaci Liverpoolowi miliard za zamianę Lewandowskiego

0
745
(c) Bilde: Liverpool FC: Roberto Firmino

Robert Lewandowski prawdopodobnie nie zagra w Bundeslidze, gdy skończy się lato. Real Madryt chce go odebrać i położy na stole 800 milionów dolarów. 

Suma może być wyższa lub może być to inny klub, Bayern Monachium już zaczął planować życie po swojej polskiej supergwieździe.

Celują w napastników z Liverpoolu, brazylijskiego napastnika Roberto Firmino i będą gotowi zapłacić około 1 miliarda.

To New York Times pisze o tym z jakiegoś powodu. Zapytano kolegów z drużyny w Liverpoolu Mohameda Salaha i Sadio Mane, czy Roberto Firmino jest ważnym graczem. -On jest kluczową częścią ataku i pomaga innym zakończyć, jednocześnie dobrze wpisując się w cele.

Mohamed Salah jest najlepszym strzelcem w Premier League z 28 golami w 30 meczach, Firmino ma również 30 meczów i zajmuje piąte miejsce na liście najlepszych strzelców z 14 golami, a Sadio Mane ma 8 bramek.

Ci trzej piłkarze to wyjątkowo silna linia ataku, jeśli liczą się wszystkie mecze, Firmino ma 24 bramki. Po lecie Liverpool może być jednym z najbogatszych klubów na świecie, ale z ograniczoną linią ataku.

Więcej: Zarówno Real Madryt, jak i Barcelona zapłacą ponad 2 miliardy za sensację Liverpoolu

Właśnie sprzedał Coutinho za 1,5 miliarda, może odebrać 2 miliardy dla Salaha, a teraz słyszymy o miliardzie dla Firmino.

Reporter New York Times Rory Smith odwiedził BBC ostatniej nocy i powiedział więcej

„Firmino to najbardziej kompletny współczesny gracz atakujący na świecie, w tej roli nie ma lepszego na świecie.”

Zakończył rozmowę, mówiąc, że gdyby był Liverpoolem, martwiłby się o Firmino.