Bayern z kolejnym trofeum – Superpuchar Europy zdobyty

0
408
Robert trzecim polskim piłkarzem w historii, któremu dane było wznieść Superpuchar Europy. Zdjęcie: twitter.com/red_Sobolewski

Bayern Monachium sięgnął po kolejne w tym roku trofeum. Zwycięzcy Ligi Mistrzów w meczu o Superpuchar Europy pokonali Sevillę 2:1. Mecz dostarczył kibicom wiele emocji i rozstrzygnął się dopiero w dogrywce.

Jak media oceniły występ Roberta Lewandowskiego?

W „Abendzeitun Muenchen” napisano: „Dopiero po pół godzinie pojawił się po raz pierwszy przed bramkarzem przeciwnika i odważnie szukał trafienia. Nieszkodliwie także próbował lobować, co z podziękowaniem przyjął bramkarz Sevilli, Bono. Z drugiej strony jego działania wypracowały Goretzce gola. Mecz nie był jednoosobową strzelanką, jak bywało w przypadku Bayernu kiedyś” – napisano, przyznając „Lewemu” notę „2”. Lepiej oceniony został tylko Javi Martinez, z idealną wręcz notą „1”. Kilku zawodników oceniono na tym samym poziomie, co Lewandowskiego.

Bawarski dziennik- „Tageszeitung” był nieco surowszy dla naszego rodaka. Gazeta znana jako „TZ” przyznała Lewandowskiemu notę „3” (im niższa, tym lepsza). „Super napastnikowi Bayernu nie uznano bramki, ale wykonał on dużo pracy obronnej, asystował przy golu i całkowicie poświęcił się drużynie” – skomentowano. Tu najwyżej oceniony został bramkarz Manuel Neuer, z idealną notą „1”. Kilku zawodników zostało ocenionych lepiej od Lewandowskiego.

Podobnie ocenił Lewandowskiego portal Spox.com. Zarzucono mu zmarnowaną okazję. „W 30. minucie okazał słabość, ale już pięć minut później uczestnicząc w akcji bramkowej, pokazał swoją klasę. Z trudem dochodził do pozycji strzeleckich i miał najmniej akcji z piłką. Pracował jednak ciężko jak zawsze. Nota 3” – napisano.

Serdecznie gratulujemy Robertowi Lewandowskiemu kolejnego zwycięstwa.

Czytaj: Bayern Monachium zburzył francuskie marzenie