Beckham szykuje się do zakupu United!

0
90
David Beckham (zdjęcie: United, Twitter)

Jako zawodnik Man Utd zdobył sześć tytułów Premier League i tytuł Ligi Mistrzów i na zawsze pozostanie symbolem świetności klubu pod wodzą Alexa Fergusona. W ostatnich latach Beckham był współwłaścicielem Salford City, a także Interu Miami. Nic dziwnego, że angielska ikona wraca na Old Trafford.

David Beckham chce zainwestować w Manchester United i zostać jednym ze współwłaścicieli swojego byłego klubu – informuje „Financial Times”. Były reprezentant Anglii miałby dołączyć do większej grupy inwestorów, którzy chcą przejąć „Czerwone Diabły” z rąk rodziny Glazerów.

Dwa dni temu Sky News poinformowało, że „rodzina Glazerów przygotowuje się do oficjalnego ogłoszenia zamiaru sprzedaży Manchesteru United”. Amerykanie rządzą tym klubem od 17 lat i nie mają dobrych kontaktów z kibicami. Jak się okazuje, jednym z nowych właścicieli może zostać David Beckham.

Czytaj: David Beckham zdradza dlaczego „Złote Pokolenie” Anglii nie spełniło oczekiwań

Według wyliczeń „Financial Times”, Man Utd wyceniany są na ok. 7 miliardów funtów, ale Glazerowie mieliby rozważać oferty na poziomie 4-5 miliardów funtów.

Trudno nam sądzić, aby na rodzinę Glazerów miało wpływ coś innego niż pieniądze, ale przy nieszczęsnych stosunkach Amerykanów z kibicami, następny właściciel będzie potrzebował wiarygodnego związku z kibicami, David Beckham może być tym ogniwem.

Wiadomo, że Beckham ma coś więcej do dodania niż miły uśmiech. Ma kontakty, a i kibice byliby zadowoleni. Z fortuną wynoszącą około 430 milionów euro, legenda United jest poważnym graczem finansowym.

David Beckham jest zdecydowanie w stanie przenieść się na Old Trafford.

 

 

 

 

Brak postów do wyświetlenia