Będą emocje w 69 Turnieju Czterech Skoczni

0
390
Już dziś wielki finał filmowego TCS! Zdjęcie: twitter.com/DominikFormela

Już dziś, 06.01.2021 poznamy zwycięzcę 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni.

Wtorkowe kwalifikacje pokazały, kto będzie liczył się w walce o ostateczne zwycięstwo w konkursie. Dla przypomnienia najlepszy był nie kto inny jak Kamil Stoch. Dodać trzeba także, że doskonały skok oddał Dawid Kubacki. Czy triumfatorem konkursu znowu będzie Polak? Jeżeli tak, to który?

Warto wyróżnić postawę wszystkich Polaków. Wszyscy oni zakwalifikowali się do konkursu. Obejrzymy zatem skoki w wykonaniu: Klemensa Murańki, Macieja Kota, Aleksandra Zniszczoła, Piotra Żyły, Andrzeja Stękały, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha.

Znawcy skoków podkreślają, że przed Kamilem Stochem ogromna szansa na zwycięstwo w całych zawodach. Ponad dwadzieścia punktów przewagi nad Holvorem Granerudem to spora zaliczka. Jednak Norweg jest w świetnej formie i z pewnością do końca będzie walczyć o wygraną w 69 Turnieju Czterech Skoczni. Wszyscy zgodnie podkreślają, że decydujące mogą być oceny sędziów, jak to miało miejsce podczas kwalifikacji.

W kontekście sędziowskich ocen wiele jest komentarzy dotyczących stylu lądowania głównych faworytów do zwycięstwa: Stocha i Graneruda. Wśród nich te dotyczące tego, że Granerud jest bardzo mocny, ale ląduje fatalnie. Z kolei Stoch choć skacze bliżej, technicznie jest dużo lepszy i zasłużenie dostaje lepsze noty.

Konkurs rozpocznie się o 16:30 w Bischofshofen.

Twitter

Nie umilkła jeszcze burza po nieładnym komentarzu Graneruda dotyczącym Kamila Stocha. Większość komentatorów sportowych w całej tej sytuacji w obronę wzięło Kamila Stocha, jego postawę oraz dorobek sportowy.

Norweg najwyraźniej zapomniał, że krytykuje zwycięzcę dwóch edycji Turnieju Czterech Skoczni, oraz Raw Air, trzykrotnego indywidualnego mistrza olimpijskiego, drużynowego brązowego medalistę olimpijskiego, indywidualnego mistrza świata z 2013 i wicemistrza z 2019, drużynowego mistrza świata z 2017 oraz dwukrotnego drużynowego brązowego medalistę mistrzostw świata z 2013 i 2015.

Trzymamy kciuki za wszystkich skoczków. Oby wiatr był sprawiedliwy dla wszystkich. Niech zwycięży najlepszy. Niech zwycięży sport oraz sportowa rywalizacja oparta na wzajemnym szacunku, zgodnie z ideą sportu.

Czytaj: Trener Norwegii zareagował na słowa Graneruda o Stochu