Będzie najdroższym bramkarzem wszechczasów

0
165
Messi i Martinez zadecydowali o złocie mistrzostw świata.

W krótkim czasie, kiedy był menadżerem Aston Villi, Unai Emery zidentyfikował największą wadę klubu, jeśli chodzi o to, co jest potrzebne, aby w przyszłości znaleźć się w pierwszej połowie Premier League.

Emiliano Martinez podobno chce zamienić Aston Villę na klub z Ligi Mistrzów w ramach umowy, która uczyniłaby go jednym z najdroższych bramkarzy na świecie.

Czytaj: Man United ma na oku nowego bramkarza

Argentyński obrońca, który pomógł swojemu krajowi zdobyć mistrzostwo świata w Katarze w 2022 roku, od czasu opuszczenia Arsenalu do Villa Park w 2020 roku notuje same wzloty. Enigmatyczny 30-latek występował w Premier League, zdobywając jednocześnie Copa Ameryka, wyróżnia się na arenie międzynarodowej i chce sprawdzić się na najwyższym możliwym poziomie.

Daily Mail donosi, że Aston Villa planuje sprzedać Emiliano Martineza, który nie tylko wygrał mistrzostwa świata w Katarze dla Argentyny, ale także, co nie jest zaskoczeniem, został wybrany najlepszym bramkarzem mistrzostw. Aston Villa kupiła Martineza z Arsenalu za jedyne 19 milionów dolarów i teraz trzymają kciuki, żeby po raz pierwszy w historii futbolu sprzedali bramkarza za największą cenę w historii futbolu.

Czytaj: Sky Sports: Ogromne zainteresowanie zawodnikiem Bodø/Glimt w Bundeslidze

Villa będzie miała silną pozycję, jeśli chodzi o negocjacje transferowe, a oczekuje się, że każda sprzedaż sprawi, że Martinez stanie się jednym z najbardziej kosztownych bramkarzy na świecie – na tej liście obecnie znajduje się hiszpańska gwiazda Kepa Arrizabalaga po jego przejściu za 71 milionów funtów (86 milionów dolarów) do Chelsea w 2018 roku.

Aston Villa też nie musi kupować zastępstwa, Szwed Robin Olsen już jest na swoim miejscu i jest więcej niż zdolny do przejęcia roli pierwszego bramkarza.