Belgia gotowa z nowym trenerem reprezentacji

0
53
Reprezentacja Belgii ma nowego selekcjonera! Zaskakujący następca Roberto Martineza.

Belgia potwierdziła, że Domenico Tedesco został nowym selekcjonerem reprezentacji Belgii.

Czerwone Diabły szukały nowego trenera kadry narodowej i zwróciły się do Włocha po odejściu Roberto Martineza z roli w grudniu.

Na stronie internetowej drużyny narodowej potwierdzono, że 37-letni Tedesco podpisał z reprezentacją narodową umowę aż do Euro 2024.

W rozmowie z belgijską federacją, Tedesco powiedział: „Dla mnie to wielki zaszczyt być nowym trenerem reprezentacji Belgii. Nie mogę się doczekać tego zadania i jestem niezwykle zmotywowany. Od pierwszej rozmowy miałem bardzo dobre przeczucia”.

Czytaj: Daily Mail: Grupa inwestorów kupi Manchester United i całkowicie przebuduje Old Trafford

Były trener RB Lipsk, Domenico Tedesco, został trenerem reprezentacji Belgii. A były selekcjoner reprezentacji Belgii, Roberto Martinez, został niedawno mianowany nowym trenerem reprezentacji Portugalii.

Włoch wcześniej prowadził Schalke, Spartak Moskwa i RB Leipzig. Wygrał DFB-Pokal z niemiecką drużyną Leipzig w maju ubiegłego roku.

Dalsze informacje na temat Tedesco, dostarczone przez belgijską federację, mówiły, że jest on „znany jako nowoczesny trener z międzynarodowym doświadczeniem na najwyższym poziomie, który lubi grać w ofensywny styl piłki nożnej z dużą presją do przodu”.

FA twierdzi, że „jego misją jest zakwalifikowanie belgijskich Czerwonych Diabłów na EURO 2024 w Niemczech”.

Jego pierwszy mecz eliminacyjny w barwach Czerwonych Diabłów odbędzie się 24 marca w Sztokholmie przeciwko Szwecji.

Czytaj: Nietypowa sprawa. Manchester United czekał na to 56 lat

Belgia szukała nowego trenera od czasu odejścia Roberto Martineza po odpadnięciu z mistrzostw świata. Czerwone Diabły odpadły z mundialu w fazie grupowej, obniżając kurtynę czasu Martineza prowadzącego drużynę.

Hiszpan zapowiedział, że mecz z Chorwacją będzie jego ostatnim w łzawym przemówieniu na pomeczowej konferencji prasowej.

„Żegnam się z reprezentacją Belgii. Jak można sobie wyobrazić, jest to pełne emocji” – powiedział 49-letni Martinez po remisie z Chorwatami.

Od tego czasu były menedżer Evertonu i Swansea został mianowany głównym trenerem Portugalii – po zwolnieniu Fernando Santosa w grudniu.

Były sugestie, że asystent trenera Thierry Henry mógłby stanąć na czele drużyny narodowej, ale belgijska federacja wybrała Francuza.

Jest to ostatnia zmiana na arenie międzynarodowej po tym, jak portugalski trener Carlos Queiroz został we wtorek trenerem Kataru.