Bellingham dorównuje legendarnemu Francuzowi pod względem bramek w El Clasico

0
0
Jude Bellingham strzelił obecnie w El Clásico tę samą liczbę bramek, co Zinedine Zidane. (zdjęcie: Bellingham Time, x)

W niedzielę 21 kwietnia odbyło się 257 El Clásico pomiędzy Realem Madryt a Barceloną.

Jude Bellingham zapewnił Realowi Madryt zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Według Squawka, dzięki tej bramce, angielski pomocnik zrównał się z liczbą bramek Zinedine’a Zidane’a w El Clásico, przy czym obaj gracze mają teraz na koncie po trzy gole. Warto zauważyć, że Bellingham osiągnął ten wyczyn w ośmiu meczach mniej.

Jude Bellingham strzelił obecnie w El Clásico tę samą liczbę bramek, co Zinedine Zidane (3).

Warto przypomnieć, że Barcelona w tym spotkaniu dwukrotnie objęła prowadzenie, po bramkach Andreasa Christensena i Fermina Lopeza. Jednak Vinicius Junior, a następnie Lucas Vazquez dwukrotnie przywrócili remis Realowi Madryt. Gol Jude Bellinghama w 90+1. minucie przypieczętował zwycięstwo Królewskich. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść Realu Madryt. Los Blancos mają teraz 11 punktów przewagi nad Barceloną i są bliżej odzyskania tytułu.

CZYTAJ: Polka przegrała w finale w Rouen ze Sloane Stephens

Analitycy uważają, że wyróżniającym się zawodnikiem tego meczu był prawy obrońca Realu Madryt, Lucas Vazquez. Przyczynił się do tego golem i asystą. Brytyjski pomocnik Jude Bellingham z Realu Madryt został uznany za drugiego najlepszego piłkarza meczu.

CZYTAJ: Podium Darii Pikulik w Holandi. Triumf Polki!