Benfica zagra dalej w Lidze Mistrzów

0
25
David Neres, napastnik SL Benfica, strzelec piątej bramki w meczu; zdjęcie: AFC Ajax: Twitter

Benfica potwierdziła przewagę z pierwszego meczu i awansowała do 1/4 finału Ligi Mistrzów, pokonując u siebie Club Brugge aż 5-1.

We wtorkowy wieczór rywalizowały Benfica oraz Club Brugge.

W pierwszym wyjazdowym spotkaniu Portugalczycy wygrali 2-0 i już wtedy wydawało się, że u siebie będą musieli postawić wyłącznie kropkę nad „i”.

Inne mecze Ligi Mistrzów masz tutaj: The Blues wyrzucają Borussię Dortmund z Ligi Mistrzów

Drużyna prowadzona przez Rogera Schmidta nie zamierzała jednak osiąść na laurach i ruszyła od samego początku do ataku.

Już w 2. minucie do siatki trafił João Mário, ale w tej sytuacji arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

Benfica skutecznie zaatakowała w 38 minucie. Wtedy gospodarzy wyszli na prowadzenia za sprawą Rafy Silvy, a kilka minut później na 2-0 podwyższył Gonçalo Ramos.

W drugiej połowie przewaga zespołu z Portugali była miażdżąca. Dowodzą temu kolejne trafienia. Odpowiednio w 71 i 77 minucie do siatki trafiali João Mário i David Neres.

Club Brugge w meczu stać było jedynia na trafienie honorowe. W polu karnym doskonale znalazł się Bjorn Meijer, który wykorzystał dogranie Tajona Buchanana.

Mecz zakończył się ostatecznie triumfem Benfiki w stosunku 5-1 i to właśnie ona jako pierwsza melduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.