Benitez obecny w klubie Premier League

0
53
63-letni Rafael Benítez wraca do pracy!

Rafael Benitez był bez pracy od czasu zwolnienia z Evertonu, ale były menedżer Liverpoolu i Chelsea jest teraz w drodze powrotnej do Premier League.

David Moyes i West Ham zmierzą się w sobotę z Nottingham Forest, co może być ostatnim meczem menedżera. Rafa Benitez jest w gotowości i chce tej pracy.

Czytaj: The Athletic: Leeds ma nowego menedżera

Właściciele West Hamu będą zmuszeni podjąć ważną decyzję, jeśli przegrają u siebie z Forest. Zły sezon Moyesa wywołał wiele niezadowolenia wśród fanów, którzy chcą nowego menedżera – ale klub nie był pewien, kto zastąpi Moyesa.

Jest niewiele powodów do radości w tym sezonie dla Moyesa i West Hamu (zdjęcie: west ham, twitter)

Daily Mail donosi, że zarząd klubu nie ma jasnego „Planu A” pod względem potencjalnych następców, których postrzegają jako ulepszenia, po tym, jak ich ambitne cele: Mauricio Pochettino i Thomas Tuchel odrzucili możliwość rozpoczęcia rozmów.

Według gazety, brak dobrej alternatywy dla następcy Moyesa jest ważnym czynnikiem, dla którego były menedżer Evertonu nadal ma pracę w Londynie.

Czytaj: Evening Standard: Tuchel złożył dwa żądania powrotu

Mówi się, że Benitez jest bardzo zainteresowany, a były menedżer Liverpoolu i Evertonu, który jest obecnie bez pracy, mówi się, że jest znacznie bardziej optymistycznie nastawiony do składu West Ham niż do tego, z którym musiał pracować w Everton.

West Ham musi uzgodnić warunki z 62-letnim Hiszpanem, który chce długoterminowej umowy, przy czym klub jest bardziej skłonny do zaoferowania 18-miesięcznej umowy, podobnej do tej podpisanej przez Moyesa w grudniu 2019 roku.

West Ham zajmuje 18. miejsce w tabeli, przegrana z Forest w weekend naprawdę sprawi, że przyjdzie czas na zmiany.