Bernardo Silva może nadal trafić do Barcelony i spełnić swoje największe marzenie

0
8
Przedłużenie kontraktu Bernardo Silvy z Manchesterem City zawiera klauzulę umożliwiającą Barcelonie podpisanie kontraktu z rozgrywającym.

Bądź na bieżąco z najnowszymi plotkami dotyczącymi transferów piłkarskich, ponieważ możliwy transfer Bernardo Silvy do Barcelony pozostaje jeszcze możliwy.

Barcelona nadal rozważa pozyskanie portugalskiego pomocnika Bernardo Silvy. Pomimo wyzwań finansowych wynikających z przepisów dotyczących Finansowego Fair Play w zakresie wynagrodzeń, Camp Nou pozostaje kuszącym celem dla najlepszych graczy. Warto zauważyć, że Silva niedawno odnowił kontrakt z Manchesterem City z klauzulą wygaśnięcia, co sugeruje potencjalne przejście do Barcelony latem przyszłego roku.

Silva, kluczowa postać Pepa Guardioli, przedłużył kontrakt tego lata. Pomimo jego znaczenia dla zespołu, jego poprzednie kontrakty nie odzwierciedlały jego znaczenia, przede wszystkim ze względu na to, że nie należał do najlepiej zarabiających w klubie.

CZYTAJ: Barcelona i Nike doszli do porozumienia, kto będzie następcą kultowej koszulki z numerem 10 Lionela Messiego

W ciągu ostatnich dwóch lat odrzucał oferty przedłużenia kontraktu, mając nadzieję na transfer do Barcelony. Jednak ograniczenia finansowe Barcelony uniemożliwiły jej ściganie go, mimo że był najważniejszym priorytetem Xaviego. Aby poprawić warunki, Silva przedłużył kontrakt z Man City tylko o jeden sezon, podnosząc swoją pensję do poziomu najlepiej zarabiającego w składzie i ustalając klauzulę odstępnego na 50 milionów funtów (około 58,5 miliona euro). Jego aspiracje do dołączenia do Barcelony pozostają niezmienione, co widać po umieszczeniu w jego kontrakcie klauzuli o rozwiązaniu umowy.

Podobnie Dani Olmo, kolejny zawodnik, którego podziwia Xavi, przedłużył latem tego roku kontrakt z RB Lipsk do 2027 roku. Mimo że stał się wyróżniającym się zawodnikiem zespołu pod względem zdobytych bramek, nie należał do najlepiej zarabiających. Podobnie jak Silva, Olmo umieścił w swoim kontrakcie klauzulę odstępnego, wyceniając siebie na 60 milionów euro, mimo że jest o pięć lat młodszy.

CZYTAJ: Joao Cancelo wyjaśnia, dlaczego dołączył do Barcelony

Zainteresowanie Barcelony wpłynęło na decyzje obu zawodników, a zawarcie przez nich klauzuli o rozwiązaniu umowy otwiera drzwi do potencjalnego przeniesienia się do katalońskiego klubu w przyszłości. Jednak zegar tyka, szczególnie w przypadku Silvy, który pragnie trafić do Barcelony i oficjalnie ustalił cenę. Stał się atrakcyjnym celem dla każdego klubu, który zgodzi się na klauzulę odstępnego wynoszącą 50 milionów funtów.

Bernardo Silva w swoim nowym kontrakcie z Manchesterem City wynegocjował klauzulę odstępnego wynoszącą 50 milionów funtów. Rozważa dołączenie do Barcelony latem przyszłego roku.

Brak postów do wyświetlenia