Beşiktaş ma nowego trenera. Holender rozpoczyna przygodę w Turcji

0
0
Giovanni van Bronckhorst wraca na ławkę trenerską. (zdjęcie: trt spor, x)

Przetasowania trenerskie w tureckim Besiktasie sprawiły, że w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy zespół zyskał już siódmego menedżera. Tym razem klub jako głównego trenera zatrudnił Giovanniego van Bronckhorsta.

Giovanni van Bronckhorst będzie odpowiadał za wyniki tureckiego Besiktasu. Holender poinformował, że jego kontrakt z klubem obowiązuje do końca czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia współpracy o kolejny rok.

W wyniku szczegółowych badań przeprowadzonych przez nasz Zarząd w zakresie struktury nowej kadencji, Holender Giovanni van Bronckhorst został mianowany trenerem naszej drużyny piłkarskiej A – czytamy na oficjalnej stronie zespołu z tureckiej ekstraklasy.

CZYTAJ: Mourinho chce zabrać swojego byłego podopiecznego do Fenerbahçe

Przypomnijmy, że przez ciągłą rotację trenerów, Besiktas całkowicie poniósł porażkę w mistrzostwach Turcji, zajmując szóste miejsce i dopiero zwycięstwo w Pucharze Turcji pozwoliło „Czarnym Orłom” w przyszłym sezonie zasmakować smaku europejskiego futbolu, zdobywając bilet na rundę barażową eliminacji Ligi Europy.

To właśnie na tym turnieju w sezonie 2021/2022 van Brockhorst był o krok od triumfu, przegrywając w rzutach karnych w swoim ostatnim meczu jako menadżer Rangers F.C. z Eintrachtem Frankfurt. Jako trener z Feyenoordem triumfował w mistrzostwach Holandii, a na czele drużyny z Glasgow zdobył Puchar Szkocji.

CZYTAJ: Klub Premier League przedłużył kontrakt doświadczonego obrońcy