Bielsa wydał nowe instrukcje Nunezowi

0
3
Marcelo Bielsa dał kilka rad Darwinowi Nunez odnośnie gry w reprezentacji Urugwaju. (zdjęcie: liverpool, twitter)

Bez Suareza i Cavaniego w składzie oraz z Marcelo Bielsą na czele, Nunez będzie musiał dostosować się do swojej pozycji jednego z kluczowych zawodników ataku Urugwaju.

Nunez miał w tym sezonie niewiele czasu na grę w Liverpoolu, ale w meczu z Newcastle pokazał, że ma potencjał, aby decydować o najważniejszych momentach w meczach. Bielsa porzucił piłkarzy, takich jak Suarez i Cavani, teraz jego uwaga skupi się na grupie młodych zawodników, takich jak Nunez.

Zawodnik Liverpoolu zadebiutował już w 2019 roku i ma na swoim koncie 16 międzynarodowych występów (3 gole). Według The Athletic, Nunez odbył w ostatnich tygodniach kilka rozmów wideo z Bielsą i otrzymał jasne instrukcje od menadżera kadry narodowej, co ma robić w reprezentacji, która drogę do mistrzostw świata rozpoczyna od meczu z Chile.

CZYTAJ: Neymar porównuje Saudi Pro League z Ligue 1

Zdolność Bielsy do szybkiego identyfikowania mocnych i słabych stron w meczach poszczególnych osób, z którymi współpracuje, wyróżnia go na lata, a dla Nuneza, który jest dobrze zaznajomiony z wielkimi planami menadżera odpowiedzialnego za reprezentację narodową, nie jest inaczej.

Napastnik Liverpoolu uważnie słuchał, jak podczas różnych rozmów wideo prowadzonych w ostatnich tygodniach Bielsa dokładnie powtarzał, czego oczekuje, gdy Nunez założy koszulkę Urugwaju. Nunez opuścił latem dwa pierwsze mecze towarzyskie pod rządami Bielsy.

Według The Athletic, Nunez otrzymał porady od Bielsy, jak zaplanować swoją grę, aby uzyskać większe szanse, jak zamienić okazje na więcej bramek i jak pomóc drużynie.

CZYTAJ: Tottenham zaproponował mu posadę dyrektora sportowego

Jednak większość uwagi skupiała się na tym, jak Nunez może pomóc drużynie, a nie na tym, jak zespół może pomóc Nunezowi.

Bielsa uwielbia pracować z indywidualnymi zawodnikami i zarządzał Gabrielem Batistutą, Hernanem Crespo (Argentyna) i Alexisem Sanchezem (Chile) na poziomie międzynarodowym, a także prowadził napastników, takich jak Fernando Llorente (Athletic Bilbao) i Patrick Bamford (Leeds United), przez ich najbardziej płodne sezony strzeleckie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

– Bielsa pokazał mi kilka moich meczów i pokazał, które rzeczy powinien poprawić – Nunez powiedział The Athletic.

Bielsa w reprezentacji narodowej będzie korzystał z ulubionej formacji 4-1-4-1, Nunez otrzyma zadanie w roli środkowego napastnika.