Bilety na inauguracyjny turniej Poland Darts Masters wyprzedały się pierwszego dnia sprzedaży

0
24
Bilety na Poland Masters wyprzedały się w ciągu jednego dnia! (zdjęcie: Nocna Liga Darta, Facebook)

Szósty i ostatni turniej tegorocznego World Series of Darts został dodany wraz z inauguracyjną inscenizacją Poland Darts Masters, która odbędzie się w Warszawie w dniach 7-8 lipca. Bilety zostały wyprzedane pierwszego dnia sprzedaży.

Poland Darts Masters został ogłoszony szóstym i ostatnim turniejem w kalendarzu World Series of Darts 2023, a największe gwiazdy tego sportu udadzą się do Warszawy w dniach 7-8 lipca. Inauguracja 16-osobowego turnieju pucharowego odbędzie się na hali Torwar w Warszawie, gdzie ośmiu czołowych graczy PDC zmierzy się z ośmioma reprezentantami Europy Wschodniej.

Ponad 9 000 fanów kupiło bilety na turniej World Series of Darts, na który w dniach 7-8 lipca w Warszawie przyjadą największe gwiazdy tego sportu, podaje źródło pdc.tv.

Dla tych, co nie wiedzą – PDC (Professional Darts Corporation) to pokaz rzutek.

Czytaj: David Moyes ma jeszcze tylko jedną szansę

Zastanawiając się nad niesamowitym odzewem od czasu ogłoszenia nowego wydarzenia World Series, dyrektor generalny PDC Matthew Porter powiedział: „Cieszymy się, że tak wielu polskich fanów wspiera ten ekscytujący nowy turniej.”

„Sprzedaż biletów odzwierciedla rosnący apetyt na rzutki w całej Europie Wschodniej, która w ostatnich latach wyprodukowała wiele elitarnych talentów, a także odnotowała wzrost liczby partnerów transmitujących wydarzenia PDC Premier.”

„Rozumiemy frustrację fanów, którzy nie byli w stanie zapewnić sobie biletu na to wydarzenie i chcieliby, aby wydarzenie odbyło się w większym obiekcie, ale kultowy obiekt COS Torwar zapewni fantastyczną oprawę dla naszego pierwszego kroku na polskim rynku.”

„Wprowadzenie Polish Darts Masters odzwierciedla nasze zaangażowanie w rozwój tego sportu w całej Europie, co dodatkowo odzwierciedla proponowane wprowadzenie imprezy European Tour w Zurychu w 2024 r., oprócz tych wprowadzonych w Pradze i Budapeszcie w ostatnich latach.”

„Obserwowaliśmy podobny poziom zainteresowania w Belgii w ciągu ostatnich 18 miesięcy i nie możemy się doczekać naszego drugiego wyprzedanego wydarzenia European Tour w Wieze w maju, odzwierciedlającego ogromną oglądalność naszego partnera telewizyjnego VTM w tym kraju.”

„Chcielibyśmy również podziękować Viaplay, naszemu partnerowi telewizyjnemu w Polsce, za współpracę w celu zaprezentowania sportu nowej publiczności i czekamy na udane zawody Poland Darts Masters” – powiedział Porter.

Czytaj: Chelsea pozyskała nowego trenera!

Podczas Poland Darts Masters ośmiu najlepszych graczy PDC zmierzy się z ośmioma reprezentantami Europy Wschodniej w 16-osobowym turnieju pucharowym.

Mistrz świata Michael Smith jest głównym bohaterem ośmiu przedstawicieli PDC, obok panującego zwycięzcy finałów World Series of Darts Gerwyn Price i trzykrotnego mistrza świata Michaela van Gerwena.

W stolicy Polski dołączą do nich mistrz świata z 2018 roku Rob Cross, numer szósty na świecie Luke Humphries oraz duet Premier League Dimitri Van den Bergh i Nathan Aspinall.

Wystąpi również były mistrz UK Open, Danny Noppert, ale numer dwa świata, Peter Wright, nie zagra w Polsce ze względu na zobowiązania rodzinne.

Elita PDC zmierzy się w dniach 7-8 lipca z ośmioma czołowymi gwiazdami Europy Wschodniej, w tym z numerem jeden w Polsce Krzysztofem Ratajskim – zdobywcą ośmiu tytułów rankingowych PDC.

Ratajski miał imponujący start w 2023 roku, a były półfinalista World Matchplay po raz pierwszy zmierzy się na własnym terenie w turnieju PDC wraz z rodakami Krzysztofem Kciukiem i Radkiem Szagańskim.

Do trójki polskich posiadaczy Tour Card dołączą chorwacki Boris Krcmar oraz czeski duet Karel Sedlacek i Adam Gawlas, którzy dokonali przełomu na dużej scenie na początku tego miesiąca, docierając do półfinału UK Open.

Pozostałe dwa miejsca zostaną przydzielone zwycięzcom eliminacji w Polsce i na Węgrzech.

Poland Darts Masters będzie czwartą z sześciu imprez World Series of Darts organizowanych na całym świecie w tym roku. Po styczniowych podwójnych spotkaniach w Bahrajnie i Kopenhadze, w dniach 2-3 czerwca odbędą się US Darts Masters w Nowym Jorku.

Po zakończeniu sześciu światowych wydarzeń, AFAS Live w Amsterdamie będzie gospodarzem finałów Jack’s World Series of Darts w dniach 15-17 września, a 24-osobowy turniej odbędzie się w stolicy Holandii.

Czytaj na f7dobry.com – „Johnny” znalazł się w TOP 10 najchętniej oglądanych filmów Netflixa w Polsce