Bogata delegacja rozmawia w sprawie Manchesteru United

0
30
Rodzina Glazerów z tytułu sprzedaży Manchesteru United chciałaby uzyskać 6 miliardów funtów.

Bankier z Kataru i brytyjski miliarder walczą o kupno legendarnego angielskiego klubu piłkarskiego.

W listopadzie Glazerowie potwierdzili, że rozważają potencjalną inwestycję finansową lub bezpośrednią sprzedaż klubu z Premier League. Telegraph poinformował, że rodzina Glazerów teraz celuje w sprzedaż przed otwarciem okna transferowego w czerwcu. Wcześniej właściciele chcieli sfinalizować transakcję w pierwszym kwartale 2023 roku lub do końca kwietnia.

BBC donosi dziś, że szejk Kataru Jassim Bin Hamad Al Thani, który miesiąc temu ogłosił, że jest jednym z kupujących, wysłał swoich ludzi do Anglii na spotkanie z klubem.

Czytaj: Sędzia doliczył szalone 42 dodatkowe minuty w ligowym meczu!

Jassim Bin Hamad Al Thani jest prezesem jednego z największych banków w kraju (QIB, Qatar Islamic Bank), wraz z dobrymi przyjaciółmi (konsorcjum) złożył ofertę na Manchester United z chęcią przejęcia 100% udziałów w klubie.

Manchester United i ludzie szejka mają się dzisiaj spotkać, podczas gdy drugim kandydatem do kupienia Manchesteru United jest Sir Jim Ratcliffe. Najbogatszy człowiek Anglii spotka się z klubem w piątek.

Manchester United jest obecnie własnością amerykańskiej rodziny Glazerów. Podobno rodzina Glazerów domaga się ponad pięciu miliardów funtów, czyli prawie 25 miliardów złotych. Ekstremalna cena utrzymuje się, mimo że Financial Times uważa, że ​​Manchester United jest wart prawie dwa miliardy funtów.

Czytaj na f7.pl – To będzie ostatni film Quentina Tarantino!

„Na tym etapie nie możemy komentować żadnych konkretnych spotkań” – powiedziała rodzina Glazerów.