Boniek komentuje awanturę z Glikiem: „Hipokryzja totalna”

0
252
Anglicy poskarżyli się na Glika. Źródło: Twitter

We wczorajszym meczu Polacy zremisowali z Anglią 1:1 po wyrównanym meczu w grupie I eliminacji mistrzostw świata. Reprezentacja Polski stawiła czoła wicemistrzom Europy i do samego końca walczyła o korzystny wynik.

W doliczonym czasie gry drugiej połowy bramkę strzelił Damian Szymański. Jednak nie obyło się bez kontrowersji… a tak przynajmniej uważają Anglicy, ponieważ naskarżyli na Kamila Glika.

Czytaj: Polska-Anglia

Pod koniec pierwszej połowy, gdy Polacy wykonywali rzut wolny ścieli się ze sobą Glik i Kyle Walker. Kamery uchwyciły, jak polski obrońca chwycił rywala za gardło, a do akcji musiał wkroczyć arbiter, który rozdzielał piłkarzy obu zespołów.

Glik: To była zwykła boiskowa przepychanka

– To była zwykła boiskowa przepychanka. Wszystko zaczęło się od rzutu wolnego dla nas. Była tam walka o pozycję, przepychanka. Chciałem podać Walkerowi rękę, ale on jej nie przyjął. To była słowna przepychanka, nic więcej się nie wydarzyło – tłumaczył Glik w rozmowie z TVP Sport.

Anglicy oskarżają o rasizm

– Incydent, do którego doszło tuż przed przerwą, został zgłoszony angielskiemu związkowi. Podobno coś wydarzyło się na boisku. Ale jeszcze nie mieliśmy szansy zobaczyć nagrania – dodał Harry Kane w rozmowie z dziennikarzami BBC Radio 5 Live.

„Hipokryzja totalna”

Kamery uchwyciły moment szamotaniny między zawodnikami, a awantura stała się jednym z głównych tematów pomeczowych dyskusji. Włączył się też do niej były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Boniek.

„Najpierw klękają, a potem Walker z pogardą patrzy na Kamila Glika i nie chce podać mu ręki. Hipokryzja totalna, od tego wszystko się zaczęło” – czytamy w twitterowym wpisie Bońka.

Boniek wypowiedział się o sytuacji, po tym jak media obiegły informacje o jej zgłoszeniu do angielskiego związku. W rozmowach z dziennikarzami Harry Kane i Gareth Southgate przyznali, że będą oglądali nagrania i zbierali dowody obciążające polskiego stopera.

Reprezentacja Polski wciąż walczy o miejsce gwarantujące awans do turnieju zasadniczego mistrzostw świata w Katarze. Kolejne zgrupowanie kadry odbędzie się na początku października. Wtedy w eliminacjach MŚ biało-czerwoni zagrają z San Marino (9 października) i Albanią (12 października).