Bonucci pozywa były klub Juventus Turyn

0
4
Bonucci podjął kroki prawne przeciwko Juventusowi Turyn; zdjęcie: JuveFC: Twitter

Latem Leonardo Bonucci przeniósł się z Juventusu do klubu Bundesligi. Jednak weteran prawdopodobnie nie zakończył jeszcze całkowicie włoskiego rozdziału.

Według kilku doniesień włoskich mediów, Bonucci podjął kroki prawne przeciwko swojemu byłemu klubowi. Według raportu, środkowy obrońca pozywa Juve za „nieodpowiednie warunki treningowe i przygotowawcze”.

W czerwcu Bonucci został usunięty z drużyny Starej Damy. 36-latek nie mógł trenować z drużyną i nie wziął udziału w wyjeździe do USA – mimo że jego kontrakt obowiązywał do 2024 roku. Podejście, które podobno zaszkodziło zarówno jego wizerunkowi, jak i karierze zawodowej.

Przeczytaj: Manchester United planuje zwerbowanie Gnabry’ego z Bayernu Monachium

Co więcej, Bonucci zarzuca Juve, że nie ma nawet dostępu do boiska treningowego klubu Serie A w okresie przedsezonowym. Nie wolno mu było korzystać z siłowni ani z basenu.

Jednak w swoim pozwie Bonucci nie chciał wszczynać wojny z Juve. Mistrz Europy z 2021 roku chce raczej dać przykład piłkarzom, którzy są w podobnej sytuacji.

Według eksperta transferowego Gianluki Di Marzio, Bonucci nie chce czerpać zysków z pozwu. Jeśli wygra proces, przekaże odszkodowanie szpitalowi w Turynie.

Juventus pozwolił Bonucciemu przenieść się do Unionu Berlin na zasadzie wolnego transferu latem. Mówi się, że Włoch podpisał roczny kontrakt z opcją na kolejny sezon.

Z Juventusem Bonucci świętował osiem tytułów mistrzowskich i cztery puchary. Z wyjątkiem jednego sezonu w AC Milan, Bonucci zaliczył łącznie 502 występy dla Starej Damy od 2010 roku.

Przeczytaj: Kane popprowadził drużynę narodową do zwycięstwa w „Bitwie o Anglię”