Boom Premier League trwa: doniesienia o umowie dotyczącej praw telewizyjnych o wartości 11,6 miliarda euro!

0
222
Derby Manchesteru w Premier League. Źródło: Twitter/Premier League

Dochód ma wzrosnąć o 1 mld euro w ciągu najbliższych trzech lat.

Premier League ma otrzymać ogromny zastrzyk finansowy, ponieważ liga jest podobno bliska zawarcia umowy o łącznej wartości 11,6 miliarda euro na sprzedaż praw telewizyjnych na okres między 2022 a 2025 r. krajowym i zagranicznym dostawcom.

Kwota ta zostanie rozdzielona między 20 klubów Premier League i spowoduje wzrost całkowitego dochodu z praw telewizyjnych o 1 mld euro w ciągu najbliższych trzech lat.

Według Daily Mail, zaciekłe wojny przetargowe między dostawcami w krajach takich jak USA i Australia mogą okazać się korzystne finansowo dla Premier League.

Jak donosi angielska publikacja, Disney, WarnerMedia i CBS konkurują z NBC w USA, podczas gdy obecni właściciele praw firmy Optus stoją w obliczu czterokierunkowej bitwy ofertowej z Stan Sport, Paramount+ i Amazon w Australii.

Mówi się, że beIN utrzyma prawa telewizyjne na Bliskim Wschodzie w zamian za 450 mln euro, podczas gdy Canal+ przedłużył również umowę na 300 mln euro na pokazy gier we Francji, Słowacji i Czechach. Umowy zostały również zawarte z nadawcami we Włoszech (Sky Italia), Portugalii (ELEVEN Sports), Belgii (Telenet), Niemczech (Sky Deutschland) i Hiszpanii (DAZN).

Tymczasem Sky Sports, BT, Amazon i BBC wydadzą 5,8 miliarda euro, aby zabezpieczyć prawa do telewizji Premier League w Wielkiej Brytanii.

Nordic Entertainment Group (NENT) nabyła prawa do pokazywania meczów Premier League w Szwecji, Danii i Finlandii w zamian za 2,8 miliarda euro do 2028 roku, a także kupiła osobny sześcioletni pakiet do transmisji meczów w Holandii, Polsce, Estonii, Litwie i Łotwie.

Czytaj: Magda Gessler oceniła restaurację Lewandowskiego. Będziecie zaskoczeni!