Borussia Dortmund chce pozyskać jednego z najlepszych strzelców Bundesligi

0
0
Borussia Dortmund blisko transferu rozchwytywanego napastnika. (zdjęcie: BerriesFootball, x)

Pomimo tego, że obecny atak doprowadził Borussię Dortmund do pierwszego od 11 lat finału Ligi Mistrzów, „BVB Die Borussen” zamierza wzmocnić pozycję napastnika jedną z głównych gwiazd obecnego sezonu Bundesligi.

W związku z tym, jak podaje niemiecki portal SPORT1, klub rozpoczął negocjacje w sprawie podpisania kontraktu z napastnikiem VfB Stuttgart Serhou Guirassym, który w tym sezonie strzelił 28 goli w 29 meczach Bundesligi. Borussia Dortmund jest gotowa aktywować klauzulę odstępnego w wysokości 20 milionów euro, która jest zapisana w kontrakcie zawodnika.

Konieczność wyłożenia takiej sumy za autora 28 bramek w 29 występach należy uznać za absolutną promocję, z której trzeba bezwzględnie skorzystać.

Jeżeli chodzi o samego gracza, Borussia Dortmund będzie bardziej hojna. W VfB Stuttgart, 28-letni napastnik otrzymuje 4,5 miliona euro rocznie, podczas gdy na Westfalenstadion jego pensja wzrośnie około dwukrotnie.

CZYTAJ: Legenda Realu Madryt odrzuciła Bayera. On już wie, gdzie chce grać

Borussia Dortmund chciałaby pozyskać Serhou Guirassy’ego. Według SPORT1, coraz więcej wskazuje na to, że napastnik przeniesie się do Dortmundu.

Warto zauważyć, że Guirassy został zaproszony do Stuttgartu przez ówczesnego dyrektora sportowego Svena Mislintata, o którym wcześniej donoszono, że jest bliski powrotu do Dortmundu, co również może sprzyjać przeprowadzce napastnika do Borussii Dortmund.

CZYTAJ: Gwiazda Bayeru skłania się ku opuszczeniu klubu latem