Borussia Dortmund podjęła decyzję w sprawie Edina Terzicia

0
0
Borussia Dortmund zaoferuje Edinowi Terzicowi nowy kontrakt pomimo finałowej porażki w Lidze Mistrzów. (zdjęcie: madrid zone, x)

W sobotę, 1 czerwca, Borussia Dortmund przegrała w finale Ligi Mistrzów UEFA z Realem Madryt.

Według dziennikarza Fabrizio Romano, pomimo porażki, Borussia zaoferuje nowy kontrakt swojemu menadżerowi Edinowi Terzićowi. Sam trener zmienił swoje wrażenia z pracy w drugiej połowie sezonu i jest także gotowy na przedłużenie kontraktu.

Mimo porażki, Borussia Dortmund zaprezentowała się bardzo dobrze na tle wielkiego Realu Madryt. 

Zarząd Borussii Dortmund przygotowywał się do ponownego spotkania z Edinem Terzicem w celu przedłużenia kontraktu po znakomitym sezonie w Lidze Mistrzów. Terzicowi udało się zmienić nastawienie do swojej pracy w drugiej części sezonu i zostanie zaproponowany mu nowy kontrakt.

Z innych wiadomości, niemiecki pomocnik Marco Reus otrzymał ofertę od klubu MLS Los Angeles Galaxy. Reus zgodził się już na kontrakt z ustaloną pensją. Pomimo kilku ofert z Arabii Saudyjskiej, obecnie prowadzi zaawansowane negocjacje z Los Angeles.

CZYTAJ: Marco Reus zmieni klub? Trwają zaawansowane negocjacje!

Warto przypomnieć, że 23 maja 2022 roku Terzić powrócił na stanowisko głównego trenera Borussii po rezygnacji Marco Rose, podpisując trzyletni kontrakt.

Terzić po raz pierwszy dołączył do Borussii 13 grudnia 2020 roku, kończąc sezon 2020/21 po zwolnieniu Luciena Favre, z którym współpracował. Prowadząc drużynę do końca sezonu, poprowadził ją do zwycięstwa w Pucharze Niemiec.

Borussia Dortmund zajęła piąte miejsce w Bundeslidze. W finale Ligi Mistrzów „Żółto-Czarni” zostali pokonani przez Real Madryt (0:2).

CZYTAJ: Lionel Messi ustanowił wyjątkowy rekord MLS