Boston Celtics uniknęli odpadnięcia w play-offach NBA i odnieśli pierwsze zwycięstwo przeciwko Miami Heat

0
17
Boston Celtics; zdjęcie: NBA da bad: Twitter

Boston Celtics uniknęli odpadnięcia w play-offach NBA i odnieśli pierwsze zwycięstwo przeciwko Miami Heat w finale Konferencji Wschodniej. Rekordowy mistrz amerykańskiej zawodowej ligi koszykówki wygrał 116-99 w TD Garden w Bostonie.

W serii best-of-seven Miami prowadzi teraz 3-1 i może dostać się do finałów NBA przed własnymi fanami w meczu u siebie w piątek wieczorem.

W finale czekają Denver Nuggets, którzy pokonali Los Angeles Lakers w czterech meczach finału Konferencji Zachodniej.

Miami do przerwy prowadziło sześcioma punktami, ale w trzeciej kwarcie oddało je i nie wróciło do gry.

Zobacz jeszcze: Piątek ze wstępnym porozumieniem z nowym klubem?

Jayson Tatum zdobył dla Bostonu 33 punkty, miał 11 zbiórek i 7 asyst. Dla Miami najlepszym strzelcem był Jimmy Butler z 29 punktami.

– Przegrywaliśmy 0-3, ale nie wywieraliśmy na siebie zbyt dużej presji. Po prostu staraliśmy się uratować sezon i to właśnie zrobiliśmy – powiedział lider ekipy z Bostonu, który zanotował również 11 zbiórek i siedem asyst.

Dwucyfrowe wyniki strzeleckie uzyskało jeszcze pięciu zawodników Celtics, między innymi Jaylen Brown (17) czy Derrick White (16). Po stronie Heat najskuteczniejsi byli Jimmy Butler (zdobywca 29 punktów) i Nigeryjczyk Gabe Vincent (17).

Przeczytaj także: Mbappé niechętnie przedłuży kontrakt z PSG – Liverpool i Real Madryt gotowe do ataku

Mimo porażki, to wciąż zespół z Florydy jest w lepszym położeniu w walce o finał NBA. Co ciekawe, w historii play-off jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby drużyna, która prowadziła 3-0, finalnie przegrała serię.