Bramkarz Juventusu, Wojciech Szczęsny odrzucił szansę przejścia do czołowego klubu Premier League

0
40
Juventus wytypował następcę Wojciecha Szczęsnego. "Stara Dama" chce sprowadzić nowego bramkarza. (zdjęcie: wojciech.szczesny1, Instagram)

Bramkarz Juventusu, Wojciech Szczęsny mówi stanowcze NIE Tottenhamowi. Polak nie jest zainteresowany przejściem do zaciekłych rywali Arsenalu – z których wielokrotnie kpił w przeszłości.

Według włoskich doniesień, Wojciech Szczęsny odrzucił szansę na przejście do Tottenhamu.

Czytaj: „Myślę, że nigdy więcej nie powinien nosić opaski kapitana”

Kontrakt bramkarza Juventusu wygasa latem 2024 roku, choć włoscy giganci mają możliwość przedłużenia go o kolejny rok.

Według Gazzetta dello Sport, dyrektor zarządzający Tottenhamem, Fabio Paratici, zwrócił się do Szczęsnego, ponieważ próbują znaleźć zastępstwo dla Hugo Llorisa przed jego oczekiwanym odejściem.

Ale podobno 32-letni Polak stanowczo sprzeciwił się przejściu do Tottenhamu i mówi się, że jest w pełni skoncentrowany na Juventusie.

Szczęsny grał przez pięć sezonów w Arsenalu i wielokrotnie kpił z zaciekłych rywali Tottenhamu w przeszłości.

Po tym, jak Tottenham został pokonany 5:1 przez już zdegradowany dziesięcioosobowy skład Newcastle ostatniego dnia sezonu w maju 2016 roku, Szczęsny dodał na Twitterze Spurs płaczącą minkę i emotikonkę serca.

Kiedy w marcu 2018 roku Polak wyeliminował drużynę północnego Londynu z Ligi Mistrzów z Juventusem, dokuczał ich kibicom w mediach społecznościowych.

70-krotny reprezentant zamieścił zdjęcie z uroczystości w szatni na Instagramie z podpisem: „Wspaniałe zwycięstwo i świętowanie przeciwko jednej z najlepszych drużyn w północnym Londynie.”

Następnie widziano go wykonującego sarkastyczny gest „podbródka” do fanów, gdy szedł na stadionie Wembley.

Mimo to Tottenham chętnie podpisze kontrakt z bramkarzem Juventusu.

Czytaj: Krzysztof Piątek – 963 minuty bez gola w Serie A

Szczęsny był w dużej mierze pierwszym wyborem na Allianz Stadium od czasu podpisania kontraktu z Kanonierami latem 2017 roku.

We wszystkich rozgrywkach dla drużyny z Turynu wystąpił 201 razy, zdobywając trzy tytuły Serie A, dwa puchary Coppa Italia i trofeum Supercoppa Italia.

Gazzetta dello Sport zasugerowała, że przejście do najwyższej ligi amerykańskiej Major League Soccer może być możliwą opcją dla Szczęsnego pod koniec jego kariery.