Bramkarz Realu Madryt nie pozostanie w klubie i wróci do Anglii

0
2
Wyjaśniła się przyszłość Kepy Arrizabalagi. Real Madryt podjął decyzję. (zdjęcie: Football Firm, X)

Jak poinformował dziennikarz Fabrizio Romano, bramkarz Realu Madryt Kepa Arrizabalaga nie pozostanie w Hiszpanii i wróci do Chelsea.

Królewski klub zamierza przedłużyć kontrakt z Andrijem Łuninem i spodziewa się powrotu Thibauta Courtois latem 2024 roku. W związku z tym dla hiszpańskiego bramkarza nie ma już miejsca w drużynie. Nie pozostanie on w Realu Madryt, ale wróci do Chelsea, aby zastanowić się nad swoją przyszłością.

Kepa wróci do Chelsea, Real nie wykupi bramkarza.

CZYTAJ: Jeden z liderów Manchesteru City opuści mecz z Realem Madryt

Co więcej, Real Madryt przygotował już nowy kontrakt dla ukraińskiego bramkarza Andrija Łunina. Trwają negocjacje w sprawie nowej umowy pomiędzy klubem a bramkarzem. Królewski klub ma całkowitą pewność, że uda im się osiągnąć kompromis z Ukraińcem.

CZYTAJ: Real Madryt zamierza jak najszybciej sformalizować transfery dwóch młodych zawodników

Warto dodać, że madrycki klub wypożyczył Kepę w sierpniu, kiedy okazało się, że Thibaut Courtois będzie pauzował niemal przez cały sezon z powodu kontuzji. Warto dodać, że Kepa dołączył do Chelsea latem 2018 roku z Athletic Bilbao za 80 milionów euro, stając się wówczas najdroższym bramkarzem w historii futbolu. Obecnie wartość jego transferu szacowana jest na 18 mln euro.