Bramkarz Realu Madryt podpisze kontrakt z klubem do 2029 roku

0
0
Andrij Łunin nie zamierza odchodzić z Realu Madryt. (zdjęcie: Madryt Xtra;, x)

Jak podaje Relevo, ukraiński bramkarz Realu Madryt Andrij Łunin jest gotowy przedłużyć kontrakt z królewskim klubem do 2029 roku.

Łunin jest gotowy rozpocząć negocjacje w sprawie przedłużenia i zapewnienia konkurencji Belgowi Thibautowi Courtois. Zgodnie z warunkami nowej umowy pomiędzy Łuninem a Realem, wynagrodzenie zawodnika zostanie znacząco zwiększone. Należy zauważyć, że Real rozpoczął rozmowy z bramkarzem jeszcze przed drugą kontuzją Thibauta Courtoisa.

Andrij Łunin zgodził się przedłużyć umowę do 2029 roku!

Przedstawiciele Łunina i kierownictwo Realu mają świadomość, że w nadchodzących miesiącach mogą pojawić się kolejne oferty z różnych klubów dotyczące potencjalnego transferu zawodnika. Jednak pomiędzy stronami panuje porozumienie, że w przypadku ofert z czołowych klubów, mogą one zostać uwzględnione.

Na chwilę obecną niektóre szczegóły umowy pomiędzy zawodnikiem a klubem wymagają jeszcze omówienia.

CZYTAJ: Jan-Krzysztof Duda na podium. Wielki triumf Polaka w Warszawie!

Do tej pory Łunin wystąpił w 30 meczach i zachował 12 czystych kont. Ukrainiec zamierza walczyć o miejsce w wyjściowej jedenastce „Królewskich”. Nie obawia się rywalizacji z Courtoisem. Portal Transfermarkt wycenia zawodnika na 16 mln euro, co jest rekordem w jego karierze.

CZYTAJ: Lechia Gdańsk awansowała do Ekstraklasy pomimo wyzwań finansowych

Co ciekawe, najbliższy tydzień będzie kluczowy dla Luki Modrića, Toniego Kroosa i Lucasa Vázqueza. Kontrakty Toniego Kroosa i Luki Modrića są nadal niepewne, pomimo wcześniejszych negocjacji i planów poczynionych w marcu.