Bramkarz Realu opuścił kolejny trening. Zabraknie go w finale Ligi Mistrzów?

0
0
Łunin ponownie nie trenował z drużyną. (zdjęcie: Madrid Zone, x)

Real Madryt kontynuuje przygotowania do finału Ligi Mistrzów UEFA. Kilku zawodników trenuje w ramach odrębnych programów regeneracyjnych.

Jak podano na oficjalnej stronie klubu, środkowy obrońca David Alaba i pomocnik Aurélien Tchouaméni przechodzą indywidualną rehabilitację. Bramkarz Andrij Łunin opuścił trzecią sesję treningową z powodu choroby, co budzi poważne wątpliwości co do jego udziału w finale.

CZYTAJ: Trener Borussii Dortmund dzieli się swoimi przemyśleniami przed finałem Ligi Mistrzów

Andrij Łunin nadal jest chory, dzisiaj też nie trenował.

David Alaba 17 grudnia 2023 zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie. Austriak kontynuuje rehabilitację. Aurélien Tchouaméni 8 maja 2024 nabawił się przeciążenia lewej strony. Francuz także kontynuuje rehabilitację. A Andrij Łunin nadal zmaga się z gorączką. Ukrainiec ponownie został w domu.

Warto zauważyć, że ukraiński bramkarz opuścił już dwa treningi z powodu gorączki. Początkowo oczekiwano, że Łunin wyzdrowieje przed finałem Ligi Mistrzów. Potwierdził to także główny trener drużyny Carlo Ancelotti.

Ponadto trener Realu Madryt Carlo Ancelotti nie zdecydował jeszcze, kto będzie bronił siatki w finale Ligi Mistrzów UEFA. Zapytany na konferencji prasowej, czy wybrał bramkarza na mecz z Borussią Dortmund, włoski specjalista odpowiedział, że decyzję podejmie przed meczem.

CZYTAJ: Trener Realu o bramkarzu, który pojawi się w finale Ligi Mistrzów

Andrij Łunin pojedzie do Londynu w piątek lub sobotę, ale nie z zespołem. Ukrainiec choruje na grypę typu B i najprawdopodobniej nie będzie mógł jutro pojechać z zespołem do Londynu. Będzie podróżował sam, aby nie zarazić pozostałych piłkarzy. Łunin nie trenował już cały tydzień.