Brazylia wygrywa otwierający turniej Copa America

0
302
Neymar wyrównał rekord Pelé pod względem liczby asyst w historii reprezentacji Brazylii! Zdjęcie: Twitter

Gospodarze Brazylii rozpoczęli obronę tytułu Copa America od wygodnego zwycięstwa nad Wenezuelą dotkniętą przez Covid-19 w meczu otwarcia turnieju.

W Europie rozgrywane są jedne mistrzostwa, a na innym kontynencie ruszają mistrzostwa Ameryki Południowej. Ostatecznie wyszło na to, że gospodarzem rozgrywek zostali Brazylijczycy.

Na otwarcie turnieju gospodarze i obrońcy trofeum, Brazylijczycy zmierzyli się z Wenezuelą. Neymar strzelił jednego gola i asystował.

Obrońca Paris St-Germain, Marquinhos, w 23.minucie meczu strzelił gola po tym, jak Wenezuela nie zdołała wybić rzutu rożnego.

Dziewięciokrotny zwycięzca, Brazylia zdobyła pierwszy od 12 lat tytuł Copa America w 2019 roku.

Dwunastu graczy i sztabów trenerskich Wenezueli uzyskało pozytywny wynik testu na Covid-19 na dzień przed meczem otwarcia w grupie A, która obejmuje również Kolumbię, Ekwador i Peru.

Kolumbia wygrała pierwszy mecz z Ekwadorem 1:0, a Edwin Cardona strzelił jedynego gola w meczu na minutę przed przerwą po sprytnie wykonanym rzucie wolnym.

Bramka została początkowo wykluczona dla spalonego, ale sędzia asystent wideo (VAR) unieważnił decyzję.

Czytaj: Manchester United odrzucił ofertę 67 milionów funtów za skrzydłowego Borussii Dortmund

Napastnik Evertonu, Richarlison, strzelił gola w pierwszej połowie jako spalonego, a Neymar chybił z bliskiej odległości, ponieważ Brazylia początkowo miała problemy z przewagą.

Neymar strzelił swojego 67. gola w reprezentacji po tym, jak Yohan Cumana sfaulował Danilo, ale stracił kolejną świetną okazję, by zbliżyć się do krajowego rekordu Pele (77), strzelając szeroko po przebiciu się przez obronę Wenezueli w końcowych etapach.

Napastnik PSG okrążył następnie bramkarza Joela Graterola, po czym zastąpił Barbosę.

47. edycja Copa America – opóźniona o rok z powodu wybuchu koronawirusa – odbywa się w Brazylii, po tym, jak Kolumbia i Argentyna zostały pozbawione turnieju.

Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej (Conmebol) usunęła Kolumbię jako współgospodarza w maju w związku z protestami antyrządowymi, a Argentyna została później zastąpiona z powodu rosnącej liczby przypadków Covid-19 w tym kraju.

Wszystkie 28 meczów Copa America 2021 potrwają do 10 lipca i obejmują 10 krajów Conmebol.