Brendan Rodgers trenerem Leicester City

0
848
Leicester City

Wielki powrót byłego już trenera Celticu do Premier League. Ostatnie trzy lata trener z Irlandii Północnej spędził w Szkocji, zdobywając pierwsze puchary w karierze menedżerskiej, w tym dwa razy potrójną koronę, czas jednak na większe wyzwanie.

Rodgers rozpoczął trenerkę w Reading, czyli w klubie, gdzie z powodu wady genetycznej został zmuszony do przedwczesnego zakończenia kariery. W 2004 roku jego przygoda na ławce trenerskiej ruszyła do przodu po objęciu kadry młodzieżowej Chelsea za sprawą Jose Mourinho. Dwa lata później awansował na trenera rezerw.

W 2008 roku zdecydował się na samodzielny krok w postaci objęcia posady menedżera Watfordu. Wkrótce potem postanowił odejść do swojego dawnego klubu, Reading, gdzie jednak nie spełnił oczekiwań.

W 2010 roku podjął się pracy w Swansea, gdzie awansował z zespołem do Premier League już w pierwszym sezonie pracy z klubem i wprowadził atrakcyjną dla oka piłkę. O walijskim klubie zaczęto nawet mówić “Swansealona” ze względu na widoczne inspiracje grą katalońskiego zespołu.

Jeśli w tak krótkim czasie Rodgers potrafił stworzyć solidny zespół, który potrafi porwać trybuny swoją drogą na poziomie Premiership, stało się jasne, że wkrótce nadejdzie oferta z lepszej drużyny. W 2012 trener objął Liverpool, który przechodził kryzys i wypadł z czołowej czwórki. Już w drugiej kampanii na Anfield “The Reds” mieli szansę na mistrzostwo Anglii, jednak w ostatniej chwili triumf wymknął im się z rąk. Ostatecznie zakończyli sezon na drugim miejscu, za Manchesterem City. Rodgersa zwolniono w październiku 2015 roku.

Od 2016 kontynuował karierę w Glasgow, gdzie w debiutanckim sezonie przeszedł przez kampanię bez porażki. Kwestią czasu był jego powrót do czołowej ligi świata. Leicester po zwolnieniu Claude’a Puela szukało na prędko następcy i prawdopodobnie podjęło najlepszą możliwą decyzję.

Rodgers podpisał kontrakt do 2022 roku. Zdążył już poprowadzić pierwszy trening zespołu i obejrzeć występ juniorów w FA Youth Cup.