Bukayo Saka zastąpi Jadona Sancho w reprezentacji Anglii przeciwko Danii

0
288
Euro 2020: Bukayo Saka rozpocznie w środę półfinał z Danią w miejsce Jadona Sancho. Zdjęcie: Twitter

Bukayo Saka ma rozpocząć środowy półfinał Euro 2020 z Danią zastępując Jadona Sancho.

19-letni napastnik Arsenalu, Saka, spisał się doskonale w 16-stej wygranej z Niemcami 29 czerwca.

Oczekuje się, że będzie to jedyna zmiana w początkowym składzie Garetha Southgate na Wembley, ponieważ Anglia chce awansować do pierwszego dużego finału turnieju od finału Mistrzostw Świata w 1966 roku.

Saka opuścił sobotnie zwycięstwo 4-0 z Ukrainą w ćwierćfinale z powodu kontuzji.

Sancho zaliczył swój pierwszy start w turnieju w ostatniej ósemce w Rzymie.

„Anglia może tworzyć historię”

Southgate rzucił wyzwanie swoim graczom z Anglii, aby zapisali się w historii, pokonując Danię przed 60 000 fanów na Wembley, aby po raz pierwszy dotrzeć do finału Mistrzostw Europy.

– Nie mamy tak dobrej historii futbolu, jak lubimy czasem wierzyć – powiedział Southgate. „Ci gracze robią ogromne postępy”.

Anglia nigdy nie dotarła dalej niż do półfinału mistrzostw Europy.

Jednak rośnie podekscytowanie – a nadzieja zmieniła się w oczekiwanie – że drużyna Southgate może w końcu zatriumfować.

Czytaj: Gareth Southgate: półfinał Euro 2020 to „szczególna okazja” dla Anglii

Anglia, która również zakończyła 55-letnie oczekiwanie na zwycięstwo w pucharze z Niemcami dzięki sukcesowi w ostatnich 16 latach, jest najwyżej sklasyfikowaną drużyną, która pozostała w turnieju, zajmując czwarte miejsce na świecie.

„Przełamaliśmy bariery w tym turnieju i mamy kolejną okazję, aby to zrobić” – dodał Southgate.

„Nigdy nie byliśmy w finale Mistrzostw Europy, więc możemy być pierwszą drużyną Anglii, która zrobi to, co jest naprawdę ekscytujące”.

Southgate powiedział, że świadomość, że kraj stoi za zespołem, jest dla nas „wspaniałym uczuciem”.

Samochody i domy są udekorowane flagami Anglii, podczas gdy puby otrzymały pozwolenie na pozostanie otwarte przez dodatkowe 45 minut do 23:15 w niedzielę, na wypadek gdyby finał na Wembley – który rozpoczyna się o 20:00 – przeszedł na dogrywkę i kary.

„Jesteśmy gotowi do gry, zawodnicy są gotowi, sami mają ogromne doświadczenie, będąc w takiej sytuacji wcześniej” – dodał Southgate, który poprowadził Anglię do półfinału Mistrzostw Świata 2018.

„Nasze przygotowania były spokojne i wiemy, że gramy z bardzo dobrym przeciwnikiem. To będzie naprawdę zacięty mecz i ekscytujący mecz dla wszystkich”.

Southgate jest przekonany, że jego piłkarze poradzą sobie z presją w meczu z Danią, która w 1992 roku zdobyła mistrzostwo Europy.

„Oczekiwaliśmy podczas całego turnieju i myślę, że poradziliśmy sobie z tym naprawdę dobrze, na przykład w meczu otwarcia i meczu z Niemcami” – powiedział.

„Ale nigdy nie byliśmy w finale, więc presja jest duża. To dla nas motywująca rzecz, wyzwanie.

„Gdybyśmy byli krajem, który zdobył pięć tytułów i musiałby dorównać temu, co było wcześniej, mógłbym czuć się inaczej. Ale tak nie jest. Dania wygrała, więc może oni odczuwają większą presję, aby to powtórzyć”.

Kibice z Anglii śpiewali dla swojej drużyny serenady podczas turnieju, śpiewając „Piłkarski powrót do domu”, hymn, który po raz pierwszy stał się popularny, gdy Trzy Lwy dotarły do ​​ostatniej czwórki Euro 96.

Kapitan reprezentacji Anglii Harry Kane powiedział, że drużyna ma silną pozycję, aby to wygrać.

„Ważne jest, że skupiamy się na środowej nocy i chodzi o nas oraz o to, co możemy zrobić. Wiemy, że jeśli uda nam się to zrobić dobrze, to powinno wystarczyć, abyśmy przekroczyli granicę”.