Był 19 lat w klubie. Kapitan Athletic Bilbao opuszcza klub

0
0
Legenda odchodzi z Athletic Bilbao po 19 latach. (zdjęcie: ATHLETIC GUDARI, x)

Legendarny ofensywny pomocnik Athletic Bilbao, Iker Muniain, zszokował dziś fanów klubu swoim oświadczeniem.

31-letni kapitan drużyny oficjalnie ogłosił, że latem tego roku odejdzie z klubu jako wolny agent, gdyż jego kontrakt wygasa w czerwcu.

Iker Muniain za pośrednictwem mediów klubowych ogłosił decyzję o opuszczeniu Athletic Bilbao.

„Byłaś najlepszą rzeczą, jaka mi się kiedykolwiek przydarzyła, ale teraz, kochanie, nadszedł czas, abyśmy się rozstali” – tak o obecnej drużynie powiedział Muniain w swoim przemówieniu do klubu i fanów.

Ogłaszając swoją decyzję kolegom z drużyny, Muniain nie mógł powstrzymać łez. Niektórzy gracze Athletic Bilbao również uronili łzy.

Muniain jest rekordzistą pod względem największej liczby występów dla Athletic Bilbao w historii klubu. Rozegrał 557 meczów, w których strzelił 75 goli i zanotował 70 asyst.

CZYTAJ: Klub La Liga chce pozyskać legendarnego hiszpańskiego bramkarza

Dodatkowo Muniain jest najmłodszym zawodnikiem w historii klubu. W 2009 roku zadebiutował w drużynie Athletic w meczu kwalifikacyjnym Ligi Europy przeciwko Young Boys w wieku 16 lat, 7 miesięcy i 11 dni. Od tego czasu Muniain spędził 15 sezonów w pierwszym zespole.

W obecnym sezonie Muniain stracił miejsce w wyjściowym składzie. Rozegrał tylko 17 meczów La Liga i strzelił 1 gola. Iker Muniain odchodzi z klubu po 19 latach.

CZYTAJ: Pomocnik Realu Madryt jest niezadowolony i zamierza opuścić zespół