Były gwiazdor Tottenhamu, Dele Alli wyrzucony ze składu meczowego Besiktasu

0
113
Dele Alli, uważany niegdyś za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie; zdjęcie: talkSPORT: Twitter

Turecki serwis Takvim twierdzi, że menedżer Besiktasu, Senol Gunes wyrzucił Alliego ze składu meczowego do końca sezonu. Oczekuje się, że Alli będzie oglądał mecze z trybun, dopóki jego wypożyczenie nie wygaśnie z końcem sezonu i nie wróci do Evertonu.

Alli zaliczył 15 występów w tureckiej drużynie od czasu dołączenia do klubu na zasadzie wypożyczenia z Evertonu.

Były gwiazdor Tottenhamu był nieobecny w składzie meczowym Besiktasu w zwycięstwach nad Ankaragucu i Istanbul Basaksehir w tym miesiącu.

Przeczytaj jeszcze? Czy Pedri będzie gotowy na niedzielne El Clasico?

Gunes ostro skrytykował Alliego w styczniu, twierdząc, że pomocnik „nie zasługuje na grę”.

Menedżer Besiktasu publicznie skrytykował Anglika za jego nieskuteczne występy w listopadzie, po tym jak ściągnął go w przerwie meczu z Umraniyespor.

Alli otrzymał szansę od Gunesa w styczniu, w tureckiej Super Lig przeciwko Alanyasporowi. 26-latek strzelił gola i pokazał się z dobrej strony w wygranym 3:0 meczu.

Alli świętował swoją bramkę, wkładając oba palce do uszu, w wiadomości do swoich krytyków w ostatnich miesiącach.

Otrzymał owację na stojąco od kibiców Besiktasu, gdy został zmieniony, co wzbudzić mogło nadzieję na grę w Turcji.

Angielski pomocnik zagrał pełne 90 minut w następnym meczu z Karagumuruk, ale wrócił na ławkę w meczu z Sivassporem.

Alli ostatni raz grał przeciwko Antalyasporowi w zeszłym miesiącu, gdzie został zdjęty w przerwie przez Gunesa.

Klub Besiktas chciał odesłać Dele Alliego z powrotem do Evertonu, ale podobno zostało to zniweczone przez brak klauzuli zerwania w umowie wypożyczenia.

Po tym, jak Alli popadł w niełaskę w Tottenhamie pasmo niepowodzeń trwa.

Nie udało mu się wywrzeć wpływu po przeprowadzce do Evertonu, co doprowadziło do tego, że klub zgodził się wypożyczyć go do Besiktasu.

Besiktas zajmuje obecnie trzecie miejsce w tureckiej Super Lig, mając 14 punktów straty do lidera tabeli Galatasaray.

Co dalej z byłym gwiazdorem Tottenhamu, zdobywcą nagrody dla najlepszego piłkarza Premier League młodego pokolenia z 2016 roku?