Były menedżer Leeds, Marcelo Bielsa blisko powrotu na ławkę trenerską

0
44
Marcelo Bielsa o krok od przejęcia uznanej reprezentacji. (zdjęcie: leeds, twitter)

Argentyński menedżer Marcelo Bielsa, który przywrócił Leeds do Premier League, jest bardzo bliski ponownego objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji. Odkąd został zwolniony z Leeds nieco ponad rok temu, pojawiło się wiele ofert z klubów, które potrzebowały trenera w kilku ligach.

Między innymi Everton był zainteresowany, ale żądania Bielsy były dla nich zbyt wygórowane i skończyło się na Seanie Dyche, który był gotowy do gry z zawodnikami, którymi dysponował klub.

Czytaj: Jego partnerka nie chce mieszkać w Monachium

Marcelo Bielsa, który był selekcjonerem reprezentacji Argentyny i Chile, był również wymieniany w związku z wolnym stanowiskiem selekcjonera reprezentacji Brazylii, ale z powodu rywalizacji dość szybko wycofano się z tego pomysłu.

Sky Sports donosi, że Marcelo Bielsa jest bardzo blisko zostania trenerem drużyny Urugwaju jako zmiennik Diego Alonso, który odszedł ze stanowiska po mistrzostwach świata w Katarze 2022. Będzie to roczny kontrakt, który zostanie przedłużony, jeśli Urugwaj zakwalifikuje się do mundialu.

Negocjacje są w końcowej fazie i jeśli zostaną sfinalizowane, Bielsa podpisze kontrakt z Urugwajem do końca kwalifikacji w Ameryce Południowej z możliwością przedłużenia połączenia do Mistrzostw Świata 2026, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku.

Urugwaj byłby jego trzecią przygodą w prowadzeniu drużyny południowoamerykańskiej, ponieważ prowadził Argentynę w latach 1998-2005, a także Chile w latach 2007-2011. W przypadku podpisania kontraktu z drużyną Urugwaju, Bielsa zadebiutuje we wrześniu z dwoma występami w eliminacjach mistrzostw świata, przeciwko Chile i Ekwadorowi.

Czytaj: Zarabia prawie dwa razy więcej niż Messi